KÖTÜLÜĞE KARIŞ İYİLİĞİ ÖRGÜTLEYELİM

Dünya’da bütün kötülüklere karşı iyiliği, samimiyeti dürüstlüğü örgütlemek zorundayız.

Dünya kötülüklerle doldu, haksız savaşlar kin nefret ayrımcılık ötekileştirme küçümseme, ben merkezci davranışlarla insanlığı çok yordu.

Çocuklarımıza nasıl bir dünya, nasıl bir ülke bırakmalıyız endişesi, gece gündüz bizleri hep düşündürüyor. Bunun için de gerçekçi örgütlenme ve çözümler üreterek ancak cevap olabiliriz.

Yapıcı çözüm üreten, güven veren, ağır sorumluk taşıyan dostlarımızla birlikte kafa yormalıyız. Bu da iyi niyetli, samimi, feda ruhlu dostların bir araya gelip, maddi manevi her şeyi baştan aşağı sorgulamakla mümkündür.

Kötülükler hep yıkıcı, kırıcı enkaz bırakıyor. Bunlardan hızla uzaklaşmak zorundayız.

Duyarlı ve bilinçli insanlar çevresine bakarak, nereye gitti haktan, hukuktan yana olanlar?  Diye sormadan edemiyor? İyi niyetli insanlarla iyiliği örgütlemek, çözümler üretmek ve kendimizi sorgulayarak başlamalıyız.

Acil yapılması gerekenler, iyi niyetli kaliteli, yetenekli, arınmış, temiz duygu ve düşünceli arkadaşlarla adım atmaktır.

Ucuz kişiliklerle, her tarafa eğilen, herkese mavi boncuk dağıtanlardan uzaklaşarak, iyiliği örgütlemek, geliştirmeliyiz. Aksi halde kötüler, kötülükleriyle topluma hâkim olmayı daha da yükseltecekler.

Birlikte iyiliği, dayanışmayı, başarıyı örgütlemeye var mısınız?

Aydın CAN

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?