ALEVİ KURUM YÖNETİCİLERİ, İNANÇ KURULLARI, DEDELER…

Aleviliğin aydınlanmacı ve özgürlükçü düşünce karakterini, eşit, paylaşımcı sosyal niteliğini ve tarihsel devrimci birikimlerini görmezlikten gelmeniz, NEDEN?
Aleviliği Ali ve 12 İmamlar gibi Şii tasarımlar üzerinden İslami dinsel doğmaların içine sürüklemeleriniz, NEDEN?

Tarihte onca yaşanmış ağır Alevi katliamları ortadayken Haşimi Hanedanlığının saltanatı uğruna ölüme giden Hüseyin için, İslam’ın 12 imamları için Alevilerin 12 gün oruç tutup gözyaşı dökmelerine öncülük etmeniz, NEDEN?

Aleviliğin-Alevilerin tanınmayan statüleri, eşit yurttaşlık, laik ve demokratik hak ve talepleri ortadayken bu konuda bir çaba sarfetmeyip kişisel ikbal arayışı içine girmeleriniz, sorunu cemevlerinin kimi ihtiyaçlarının karşılanmasına indirgemeleriniz, NEDEN?

Tarihte rızalık, sorgu ve görgü ve ortak üretim ve paylaşım üzerine kurulu Alevi dergahlarının durumu bilinirken günün dernek ve cemevleri kurumunun çoğunlukla salt cenaze erkanlarının ve kurban hizmetlerinin yapıldığı ve bir tür iş alanı mekanlarına dönüşmesi NEDEN?

Kendi kendinizi bir kez bile olsa sorgudan geçirmezken sizlerin yanlışlarını sorgulayan insanları düşmanlaştırmadan çekinmezsiniz, NEDEN?

Aydınlık bir gelecek için her türlü karanlıkla mücadele etmek insan olmanın gereğidir;
Aydınlık bir gelecek için her türlü karanlıkla mücadele edeceğiz, sözümüz var!

Kazım Eroğlu 26-07-2022

Köşe Yazıları
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?