BUGÜN İTİBARİYLE

BUGÜN İTİBARİYLE

1

“Dış basın, Türkiye’nin NATO itirazını geri çekmesini böyle gördü: ‘Erdoğan, direnmekten vazgeçti’”

TÜRKİYE’NN İNTİHAR ETTİĞİNİN BELGESİDİR.

2

“Türkiye, bir süredir İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılımına karşı çıkarken, dün üç ülke arasında yapılan görüşmelerde anlaşma sağlandı. Üç ülke arasında imzalanan ortak momerandumda “Finlandiya ve İsveç’in PYD/YPG ve Türkiye’de FETÖ olarak tanımlanan örgütlere destek sağlamayacağı” üzerinde anlaşıldı. Mutabakat dünya basınında da geniş yer buldu.”

TÜRKİYE’NİN ZATEN TESLİM OLDUĞU NATO’YA BİAT VE İTAAT AÇIKLAMASIDIR.

3

“Türkiye’nin NATO Zirvesi’nin ilk gününde Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine itirazından vazgeçmesi uluslararası kamuoyunda da büyük yankı uyandırdı. Dünya basını, Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında varılan mutabakatı manşetlerden gördü.”

EMPERYALİST ÜLKELERİN BASININDA BÜYÜK KUTLAMANIN İLANI “TÜRKİYE BİAT VE İTAAT ETTİ”.

4

“NEW YORK TIMES: ABD merkezli NYT gazetesi, dün varılan anlaşmanın Putin’e büyük bir darbe olacağını yazdı. Gazete, Batılı liderlerin Almanya’nın ardından Madrid’de bir araya geldiğini hatırlatırken, ‘Putin’e karşı diplomatik savaş’ yorumu yaptı.”

EMPERYALİZM BİR KERE DAHA TÜRKİYE’YE BOYUN EĞDİRDİ.

5

“CNN: ABD’nin önde gelen yayın kuruluşlarından CNN International, Türkiye’nin itirazlarından vazgeçmesinin uzun ve yoğun bir diplomasi trafiğinin ardından geldiğine dikkat çekerken, “Finlandiya ve İsveç’i NATO’ya sokma çabaları, hem aylarca süren istikrarlı bir diplomasinin hem de son günlerde yoğun bir telefon görüşmesi ve üst düzey yetkililer arasındaki toplantıların eseriydi.” ifadelerini kullandı. CNN, “Biden’ın NATO’yu genişletmek için 6 aydır süren büyük başarısı” başlığını kullandı.”

TÜRKİYE’NİN REİSİNİN BİR KERE DAHA ABD EMPERYALİZMİ OLDUĞUNUN İTİRAFIDIR.

6

“NEWSWEEK: ABD merkezli gazete, gelişmeleri ‘Türkiye’den Putin’in NATO’nuın genişlemesini engelleme hamlesine darbe’ başlığıyla duyurdu.”

TÜRKİYE ŞU ANA KADAR ÖDEDİĞİ BEDELLERİN YÜZBİNLERCESİNİ ÖDEMEYE HAZIRLANSIN UYARISI.

7

“POLİTİCO: Gazete, ‘Türkiye, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyelik hedeflerinin önündeki engeli kaldırdı’ başlığı ile dünkü gelişmeleri okuyucularına duyurdu.”

TÜRKİYE’NİN ÖLÜM İLANINI İMZALADILAR.

8

“WSJ: ABD merkezli Wall Street Journal gazetesi, Türkiye’nin karar değiştirmeden önce gerçekleştirilen yoğun telefon trafiğine dikkat çekti. Gazeteye konuşan Biden yönetiminden üst düzey bir yetkili, dün sabah Biden’ın Erdoğan’ı aradığını belirtirken, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in Biden’ın bu çabasını takdir ettiğini açıkladığını söyledi.”

TÜRKİYE, NATO EMPERYALİZMİNE TAM BAĞIMLILIĞA, BİAT VE İTAATE EVET DEDİ.

9

“WASHINGTON POST: Washington Post ‘Türkiye Salı günü, ittifakın büyümesinin önünü açtı’ ifadesinin yer aldığı haberde Madrid’de gerçekleşen zirve için ise ‘son yıllardaki en önemli NATO zirvesi ‘ yorumunda bulunuldu.”

ABD EMPERYALİZMİ, TÜRKİYE’YE DİZ ÇÖKTÜRDÜ.

10

“BİLD: ‘Erdoğan direnmekten vazgeçti’ başlığıyla duyurduğu haberinde, “İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılmasının önü açıldı” ifadeleri kullanıldı.”

TÜRKİYE, AB EMPERYALİZMİNE DİZ ÇÖKTÜ.

11

“TAGESSCHAU: Almanya merkezli gazete, ‘Türkiye direnmekten vazgeçti’ başlığını atarken, “Türkiye daha önce İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılmasını engellemek için vetosunu kullanmakla tehdit etmişti. Ama şimdi anlaşmazlık çözüldü” ifadelerini kullandı.”

BİR KERE DAHA NATO EMPERYALİZMİ, TÜRKİYE’YE DİZ ÇÖKTÜRDÜ.

12

“THE GUARDİAN: İngiltere merkezli The Guardian gazetesi, “Türkiye Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine itirazını kaldırdı” başlığıyla duyurduğu haberinde, bu gelişmenin

İNGİLTERE EMPERYALİZMİ, TÜRKİYE’YE BOĞUN EĞDİRDİ.

13

“BBC: İngiltere’nin köklü yayın kuruluşlarından BBC, Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında varılan mutabakatı ‘son dakika’ olarak okuyucularıyla paylaşırken, Rusya lideri Vladimir Putin’in paranoyasının artacağına vurgu yaptı.”

TÜRKİYE, BRİTANYA KRALLIĞI’NIN EMİR VE GÖRÜŞLERİNE HAZIR OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA İLAN ETTİ.

14

“ECONOMİST: İngiliz Economist dergisi, Madrid’deki NATO zirvesinde, Türkiye’nin veto tehdidini kaldırması ile sonuçlanan anlaşmayı “Erdoğan’ın zaferi” olarak yorumladı. Gazete,  Erdoğan’ın futbolcu geçmişine gönderme yaparken,  Finlandiya ile İsveç’e veto tehdidi hamlesinin futboldaki gibi bir ‘profesyonel faul’ olduğunu yazdı.”

TÜRKİYE, İNGİLTERE KRALİÇESİ SİZ NE DERSENİZ  O OLUR DEDİ.

15

“Daily Mail: İngiliz Daily Mail gazetesi dün varılan mutabakatı ‘Türkiye, İsveç ve Finlandiya liderleri, iki İskandinav ülkesinin NATO’ya katılmasının önünü açtı’ ifadesi ile okurlarına duyurdu.”

TÜRKİYE, ABD EMPERYALİZMİNE, TAM BAĞIMSIZIM RESTİ YERİNE, TAM BAĞIMLIYIM EFENDİM DEDİ.

16

“AL JAZEERA: Katar merkezli yayın kuruluşu, ‘Türkiye itirazlarını geri çekti’ başlığını kullanırken, çıkmazdaki ittifakın artık derin bir nefes alabileceğini yazdı.”

TÜRKİYE, NATO EMPERYALİZMİNE BİAT VE İTAAT EDEREK, EKONOMİK VE POLİTİK OLARAK VARLIĞINA SON VERMİŞTİR.

17

“KATHİMERİNİ: Yunanistan merkezli Kathimerini gazetesi, Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılımına onay verdiğini duyururken, ABD’nin sözlerini manşete taşıdı. Gazete, “Beyaz Saray: Türkiye vetoyu kaldırmak için ABD’den taviz istemedi” başlığı atarken, önümüzdeki sürece dikkat çekti. Kathimerini “Yunan hükümeti, Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya katılımı konusunda varılan anlaşmayı memnuniyetle karşıladı.” ifadelerini kullandı.”

TÜRKİYE, BÜYÜK KÜÇÜK TÜM DÜNYA EMPERYALİST ÜLKELERİNİ MUTLU, KENDİ ÜLKESİNİ MUTSUZLUĞA MAHKUM ETMİŞTİR.

18

“TASS: Rusya merkezli haber ajansı, üç ülke arasında imzalanan anlaşmayı son dakika olarak duyururken, bugün de “NATO, İsveç ve Finlandiya’ya üyelik sağlaması için Türkiye’ye baskı yaptı” başlıklı bir makale yayınladı. Gazete, “Brezilya Getulio Vargas Vakfı’ndan siyaset bilimci Leonardo Paz Neves TASS’a verdiği demeçte, NATO üyelerinin İsveç ve Finlandiya’nın üyeliğini engellemeyi bırakması için Türkiye’ye güçlü baskı yaptığını söyledi.” ifadelerini kullandı.”

TÜRKİYE’NİN ASLA TEK BAŞINA, BAĞIMSIZ KARARLAR ALAMAYACAĞIN TESCİL EDİLDİĞİ GÜN BUGÜNDÜR.

19

“RT: Yine Rusya merkezli Russia Today de haberi “Türkiye, Finlandiya ve İsveç ile NATO anlaşmasına vardı” başlığıyla duyururken, yorumdan uzak düz metni okuyucularıyla buluşturdu.”

TÜRKİYE’NİN NATO’YA BİAT ETMESİNİN BEDELİNİ EN AĞIR EKONOMİK VE POLİTİK YAPTIRIMLARLA ÖDEYECEKTİR.

20

“LE MONDE: Fransa merkezli Le Monde gazetesi, gelişmeleri, “Türkiye Finlandiya ve İsveç’in NATO üyelik hedeflerini desteklemeyi kabul etti” başlığıyla duyurdu.”

AB EMPERYALİZMİ, BİR KERE DAHA ‘TÜRKİYE’YE BİZ NE DERSEK O OLUR’ DEDİ.

1

BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE BAĞIMSIZ BİR ÜLKE OLMADIĞINI İLAN ETTİ.

2

BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE ABD-AB-NATO EMPERYALİZMİ ‘NE DERSEN KABULÜMDÜR’ DEMİŞTİR.

3

BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE, HER ŞEYİMİZLE SATILIĞIZ, GASP EDİLEBİLİRİZ, SÖMÜRÜLEBİLİRİZİ EN ABARTILI ŞEKİLDE KABUL ETMİŞTİR.

4

BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE RESMİ OLARAK BİTMİŞTİR.

5

BUGÜN İTİBARİYLE İKTİDARIYLA MUHALEFETİYLE TÜRKİYE ABD-AB-NATO EMPERYALİZMİNE TAM BAĞIMLILIĞINI İLAN EDEREK ‘İPİM SİZDE” DEMİŞTİR.

6

BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE’ DE DEVLET, İKTİDAR, HÜKÜMET, MECLİS, MUHALEFET YOK HÜKMÜNDEDİR.

7

BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE, İNGİLİZLERİN İŞGALİYLE EŞDEĞER BİR TARİHSEL TEKKERRÜRÜN İÇİNE GİRMİŞTİR.

8

BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE’NİN GİRECEĞİ EKONOMİK VE POLİTİK YIKIMDAN İKTİDAR VE MUHALEFET SORUMLUDUR.

9

BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE’ DE İKTİDAR DA MUHALEFET DE YOKTUR.

10

BUGÜN İTİBARİYLE TAM BAĞIMSIZ BİR TÜRKİYE İÇİN 2. KURTULUŞ SAVAŞI GERÇEKLEŞMEZSE YAKIN GELECEKTE TÜRKİYE DİYE BİR ÜLKE KALMAYACAKTIR.

11

BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE ÖLÜM FERMANINI İMZALAMIŞTIR.

12

BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE’NİN DOĞUM: 1923, ÖLÜM: 2022 YAZILABİLİR MEZAR TAŞINA.

13

BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE, AÇIK NET OLARAK RUSYA VE ÇİN’İ DÜŞMAN İLAN EDENLERLE BİRLİKTELİĞİNİ TESCİLLEMİŞTİR.

14

BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE, 3. DÜNYA SAVAŞINI İLAN VE BAŞLATAN ÜLKE OLARAK TARİHE GEÇMİŞTİR.

15

BUGÜN İTİBARİYLE ABD-AB-NATO EMPERYALİZMİNİN HER NERE OLURSA OLSUN SALDIRGANLIĞI SONUCU ÖLECEK HER ÇOCUK, YAŞLI, KADIN VE ERKEKTEN TÜRKİYE’ DE SORUMLUDUR.

15

BUGÜN İTİBARİYLE TÜRKİYE ABD-AB-NATO EMPERYALİZMİYLE İŞBİRLİĞİ YAPAN MAFYA, ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİ, GAYRIMEŞRU ÇETELER, YASADIŞI VEYA YASAL FAŞİST NAZİ, IRKÇI, MİLLİYETÇİ, DİNCİ, GERİCİ, MUFAFAZAKAR ÖRGÜT, ÇETE, CEMAAT VE TARİKATLA İŞBİRLİĞİNE ‘EVET’ DEMİŞTİR.

H.H.B.

01.07.2022

 

 

 

 

Şiir
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?