Tutuklu gazeteci kadınlardan mesaj var: Bizler hakikatin peşinden giden gazetecileriz

18 Haziran 2022 Cumartesi – 21:49 Kategori: Güncel, Manşet
Tutuklu gazeteci kadınlardan mesaj var: Bizler hakikatin peşinden giden gazetecileriz
Yazıyı sesli olarak dinleyin!
İstanbul ve Ankara’dan Diyarbakır’a dayanışma amacıyla gelen gazetecilere mesaj gönderen tutuklu kadın gazeteciler, “Bugüne kadar hiçbir baskıya boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz. Er ya da geç haklı olduğumuzun anlaşılacağına inanıyoruz’ dedi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında 8 Haziran’da gözaltına alınan 22 kişiden 16 gazeteci, 16 Haziran sabahında çıkarıldığı mahkemece “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklandı. Tutuklanarak cezaevine konulan kadın gazeteciler İstanbul ve Ankara’dan dayanışma amaçlı gelen DİSK Basın İş üyesi ve Gazetecilikte Kadın Koalisyonu’na, avukatları aracılığıyla mesaj gönderdi.

‘Boyun eğmeyeceğiz’

Kadın gazetecilerin gönderdiği mesajda şu ifadeler yer aldı: “Yaşadığımız bu hukuksuz süreçte bizimle dayanışma içinde olan meslektaşlarımız ve avukatlarımız başta olmak üzere herkese teşekkür ederiz. Bizler hakikatin peşinden giden, vicdanın sesini dinleyen gazetecileriz. Bugüne kadar hiçbir baskıya boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz. Er ya da geç haklı olduğumuzun anlaşılacağına inanıyoruz, sevgilerimizle.”

HABER MERKEZİ

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?