RUSYA FEDERASYONU HALKLARININ DEMOKRATİK, BARIŞÇIL MÜDAHALESİNİ ANLAMA KILAVUZU (*)

RUSYA FEDERASYONU HALKLARININ DEMOKRATİK, BARIŞÇIL MÜDAHALESİNİ ANLAMA KILAVUZU (*)

“Putin hükümetinin tepkisel, uluslar arası anlaşmalara yasalara aykırı ve kınanası saldırısı, bir an önce müzakere masasında şiddet içermeyen bir çözüm bulunması ve daha fazla yayılma, hatta nükleer saldırı tehlikesinin önüne geçilmesi için acil bir çağrı ile sonlandırılmalıdır!”

1. “Putin hükümeti…” diye bir şey yok. Rusya Federasyonu var ve Rusya Federasyonu halkları var ve onların özgür iradeleriyle seçtiği bir halklar yönetimi var. Hem de hiç bir avrupa ülkesinde olmayan ileri, katılımcı, çoğulcu bir demokrasiyle. Putin’i siz kendi monarklarınızla, kral, kraliçelerinizle, faşist dktatörlerinizle, abd emperyalizmince atanmış cumhurbaşkanlarınızla, başkanlarınızla, başbakanlarınızla karıştırmayın. Rusya Federasyonu halkları özgür ve demokratik halklardır. Gerektiğinde, gerekli her türlü müdahaleyi anında yapabilecek güce ve kabiliyete sahiptir. Her kim olursa olsun, beğenmediği, ülkeye ve insanlığa, Rusya Federasyonuna zarar verecek kim olursa olsun onu alaşağı edecek halklardır. Pek çoğu özellikle nato emperyalizmi üyesi, avrupa birliği emperyalizmi üyesi devlet ve hükümetlerin, abd emperyalizmi esaret ve tutsaklığı altında yaşamasını görmez, duymaz kalkıp Rusya Federasyonu’na dil uzatırlar. Bugün bir nato-ab emperyalizmi devlet ve hükümetleri abd emperyalizminden bağımsız hareket edemez ve ekonomik ve politik olarak abd emperyalizminin askeri üsleriyle işgal ve esaret altındadır.

2.”…uluslar arası anlaşmalara yasalara aykırı ve kınanası saldırısı,…”abd-ab-nato emperyalizmi desteği ile ukrayna’da devleti ve hükümeti darbeyle gasp etmiş olan faşist nazilerin yıllardır uyguladığı soykırıma her türlü insanlıkdışı suçlara, tecavüz, taciz, katliam, hırsızlık, yolsuzluk, kadın-uyuşturucu-silah-vs kaçakçılığına, abd-ab-nato emperyalizminin ekonomik, politik ve askeri olarak ukrayna’yı işgaline, abd-ab-nato emperyalizminin nükleer ve biyolojik silah üretmek için kurduğu üslere son vermek için Rusya Federasyonu askeri müdahale de bulunuyor ve kendine insanım diyen birileri de uluslar arası yasalara aykırılıktan, kınamadan bahsedecek öyle mi, pes, cidden pes. 30 yıla yakındır ukrayna’da faşist nazilerin ne yaptığını bilmeyeceksiniz, duymaycsksınız ve abd-ab-nato emperyalizminin ağzıyla Rusya Federasyonu’na dil uzatacaksınız, yok öyle bir dünya. Sizler uyuşturulmuş, haplanmış olabilirsiniz ama bizler gerçeği sadece gerçeği görüyor ve biliyoruz.

3.”…bir an önce müzakere masasında şiddet içermeyen bir çözüm bulunması…” abd-ab-nato emperyalizmimin canının istediği yerde faşist nazileri, gerici yobaz dincileri darbeyle veya baskıyla iktidara getirdiklerini görmeyin, duymayın sonra bunlara müdehale eden Rusya Federasyonu’na çemkirin öyle mi, sonra da faşist nazilerle müzakere masasına davet edin öyle mi, aloooo, aloooo kendinize gelin çok meraklıysanız siz oturun faşist nazilerle masaya. Rusya Federasyonu şu an ukrayna’da yakalayıp, topladığı faşist nazileri tek tek soykırım ve savaş suçundan yargılıyor, masaya tıpkı 2. Dünya savaşı sonrası alman faşist nazileri yargılayıp, cezalandırdığı gibi oturuyor, her ne kadar sizin istediğiniz gibi olmasa da.faşist nazilerle müzakere masasına oturmaya ne kadar meraklısınız pes doğrusu.

4.”…daha fazla yayılma, hatta nükleer saldırı tehlikesinin…” Ciddeb şaka veya espri mi yapıyorsunuz, bu dediklerini 30 yıldır ukrayna’daki faşist nazilerin eliyle abd-ab-nato emperyalizmi yapmakta ve onlara gıkınız çıkmıyor, bunları yapanlara müdahale eden Rusya Federasyonu’na dil uzatıyorsunuz.

Tüm bu cümlelerinizin abd-ab-nato emperyalizminin medya, basın ve sosyal medyasının karapropagandası etkisiyle yazmış olduğunuzun umarız en kısa zamanda farkına varırsınız.

abd-ab-nato emperyalizmi ukrayna’da işgalcidir, anlamak istemediğiniz budur.

Sizi ve sizin gibileri çok iyi biliyoruz, tarih boyunca her ne olursa olsun dün SSCB bugün de Rusya Federasyonu’na düşmanlığınız ve kininiz bitmeyecek, çünkü bilerek veya bilmeyerek de olsa beyniniz, yüreğiniz, abd-ab-nato emperyalizmince ele geçirilmiş, düşmüyorsunuz, düşünemiyorsunuz, uyuşturulmuş, haplanmışsınız.

Rusya Federasyonu’na dil uzatanın dili kopar, el uzatanın eli kopar, kafasını uzatanın da kafası kopar, tarih bunu cesar, napolyon, hitler’in Rusya’ya düzenledikleri saldırı, işgal, seferlerde defalarca gösterdi bugün de abd-ab-nato aynı şeyleri ukrayna’daki beslediği faşist nazilerle yapmaya çalışıyor ve onlarında dilleri, elleri, kafaları teker teker kopuyor. Ha siz faşist nazi sever olabilirsiniz, ondan dolayı da Rusya Federasyonu halkları yerine, abd-ab-nato emperyalizmi saflarında bilerek veya bilmeyerek yer alabilirsiniz, tarih sizi de uyuşturulmuş, haplanmış, manipüle edilmiş, algı operasyonlarının tuzağına düşmüşler olarak öyle yargılar ve yazar hiç merak etmeyin.

Anavatan savunmasının ne olduğunu bilmeyenler, abd-ab-nato emperyalizminin esaretinde olanlar, devrime ve sosyalizme sırtını dönenler, antiemperyalist ve antifaşist olmayanlar, faşist nazileri emperyalizmin beslediğini, desteklediğini anlayamazlar, anlayamadıkları içinde ukrayna’daki faşist nazi işgal ve soykırıma engel olmak isteyen Rusya Federasyonu halklarının müdehalesini anlayamaz.

Meselenin Putincilikle, Rusyacılıkla alakası yok.

Meseleyi anlamak için Putinci veya Rusyacı olmanız şart değil. Çok basit herşey.abd-ab-nato emperyalizmi ukrayna’yı işgal ediyor, gasp ediyor, sömürüyor, darbeyle yönetime el koyuyor ve iktidarı faşist nazi uyuşturucu müptelası, tecavüzcü, hırsız, katil kuklalarına veriyor ve Rusya Federasyonu’na karşı ukrayna da hem nükleer hem biyolojik savaş, silah, askeri, laboratuvarlar ve üsler kuruyor. Rusya Federasyonu halk ordusu da tüm bu abd-ab-nato emperyalizmi eliyle hareket eden faşist nazilere müdahalede bulunuyor. Hepsi bu kadar basit.

(*) Dikkat yazı dili olarak seviye ilkokul seviyesi baz alınarak yazılmıştır. Daha aşağısına inersek yazı dili değil mağara resimleriyle anlatmalıyız.

H.H.B.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?