ZAM FAŞİZMİNE KARŞI MÜCADELENİN TEK YOLU

ZAM FAŞİZMİNE KARŞI MÜCADELENİN TEK YOLU

 

Yaşadığımız coğrafyada  muhalefet diye bir şey yok.

 

Muhalefetin kimi abd emperyalizminin, kimi ab emperyalizminin, kimi nato’nun, kimi soros’un, kimi de fetö’nün işbirlikçisi ve hizmet-çisi.

 

Bir ülke de neredeyse yüzde binlere, bin beş yüzlere varan zam oluyor ve halk buna tepki veremiyorsa, muhalefette sadece seyrediyorsa, o ülke teslim olmuş, işgal edilmiş, esir alınmış demektir.

 

Ülkede savaş yok, iç savaş yok, kıtlık yok, kriz yok, kaos yok, buhran yok, istikrarsızlık yok, işgal yok ise yüzde bin hatta bin beş yüz enflasyonla, zam faşizmiyle halkı sömürmenin adı nedir?

 

Muhalif partiler, sivil toplum kuruluşları, demokratik kitle örgütleri, sendikalar, muhalif aydın, sanatçı, bilim insanları diye bilinen her kim varsa halkın zam faşizmi altında esir edilmesine, sömürülmesine neden sessiz?

 

Her şey sandık ve seçime endekslenmiş, 2023″e kadar kim ne yaparsa yapsın, zam faşizmine karşı kimsenin kılı kımıldamayacak.

 

Bekleyin gidecekler, sabredin bitecek, geççek bu günler, her şey güzel olacak, az kaldı, bitti bunlar, son nefesleri, biz geleceğiz  her şey düzelecek yalanlarıyla sahte umutlar pazarlayıp  zam faşizmine destek oluyorlar.

 

Zam faşizmi bir ülkenin işgal edildiği ve halkın esir alındığı ülkelerde gerçekleşir.

 

Kimi zaman, darbeyle, kimi zaman karşı devrimle, kimi zaman sözde seçilmiş hükümetlerle zam faşizmi inşa edilir.

 

Unuttuğunuz, ağzınıza alamadığınız, burjuvazi yani patronlar, yani sermaye sahipleri küçüğünden büyüğüne kadar, işçilerin, köylülerin emeğinin hakkını vermeyerek, sermayelerine sermaye katıyorlar ve yetmiyor, doymuyorlar, utanmazca, arsızca zam faşizmiyle kârlarına kâr katarak daha fazla sermaye birikimi yapıyorlar, halkı daha çok esir edip daha çok sömürüyorlar.

 

İşçiler, köylüler ise her gün daha da fakirleşiyor, yoksullaşıyor, aç kalıyor.

 

Ne 2023 ne de 2033 kurtuluşunuz olmayacak.

 

Ne bu sandık ne de bundan sonra ki sandık kurtuluşunuz olmayacak.

 

Ne bu seçim ne de bundan sonra ki seçim kurtuluşunuz olmayacak.

 

Kabul etseniz de etmeseniz de kurtuluşunuz devrim ve sosyalizmdedir.

 

Burjuvazinin yani patronların doymak bilmez sömürüsünü, zam faşizmini sadece devrim ve sosyalizm durdurabilir.

 

Bugünün akp iktidarının kendinden önceki hiç bir iktidardan farkı olmadığı gibi, akp’nin sonrasındaki iktidarında hiç bir farkı olmayacak.

 

Aldanıyorsunuz, aldatılıyorsunuz, kanıyorsunuz, kandırılıyorsunuz!

 

Muhalefetin sağında ve solunda olanın iktidardan farksız olmasının sonucudur zam faşizmi.

 

Halk kendi kendine üç gün dirense bile zam faşizmine karşı hiç bir şey yapamaz, yaptırmazlar.

 

Muhalefet halka öncülük etse bile üç gün bile direnemeden iktidar medyası, basını “terör eylemi” deyip kendi tabanını kandırıyor ve muhalefetin anında sinmesini sağlıyor.

 

Örgütsüz, dağınık, biçimsizleştirilmiş bir halk, zam faşizmi altında tutsak kalıp sömürülmeye mahkumdur.

 

Yetmez ama evetçiler, uzlaşmacılar, reformistler, liberaller, sosyal demokrat pasifistleri, anarşist laylay lomcular, abd-ab-nato emperyalist işbirlikçileri pembe bulutları, soroscuların karşıdevrimcileri, fetöcülerin işbirlikçileri, devrim ve sosyalizme küfür edenler, faşistler, gericiler, ilkel milliyetçiler, cemaatçilere hepsi ve daha fazlası dönem  dönem iktidara doğrudan veya dolaylı olarak destek vererek zam faşizmini desteklemiştir, desteklemektedir.

 

Ekmeğin, suyun, peynirin, zeytinin, domatesin, biberin, mazotun, benzinin, elektriğin, doğalgazın vs. fiyatlarının günlük değil saatlik artması zam faşizmini besliyor.

 

Örgütlenmedikçe ve direnmedikçe devrim ve sosyalizmi inşa etmedikçe asla zam faşizmini hiç bir işbirlikçi muhalefet, hiç bir sandık ve seçim durduramaz.

 

Seçimler, sandıklar sahte umutlarla, hayallerle, masallarla halkın zam faşizminden kurtulacağı yalanıdır.

 

Kurtuluş devrimdedir, kurtuluş sosyalizmdedir.

 

Sadece sloganla, propagandayla, ajitasyonla olmayacak elbette, örgütlenmek zorundayız, direnmek zorundayız.

 

Ne içerden ne de dışardan, ne yeraltından ne de gökyüzünden kurtarıcı beklemeyin öyle biri yok, kurtarıcı da kurtulacak olan da benim, sensin, biziz, sizsiniz.

 

Kim ki devrimi ve sosyalizmi küçümsüyorsa, aşağılıyorsa, küfrediyorsa, kim ki devrim ve sosyalizme sırtını dönüyorsa, dirsek gösteriyorsa, kim ki devrim ve sosyalizmden kaçıyorsa; onlar zam faşizminin de işbirlikçisidir, onlar karşı devrimin hizmetçisidir, onlardan uzak durduğunuz kadar örgütlenebilir, direnebilir zafer elde edebilirsiniz.

 

Zam faşizmini yerle bir edecek olan tek güç, devrim ve sosyalizm mücadelesidir.

 

H.H.B.

 

01.04.2022

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?