Laik, bilimsel eğitim isteyen Alevilerin ve dostlarının sesine sende sesini kat!

12 Şubat 2022 Alevi Haber Ağı

Demokrasi Konferansı Bileşeni Alevilerin başlattığı “Ana sınıfında din eğitimi faciadır; asimilasyona hayır “” kampanyasına Türkiye ve Avrupa’daki Alevi çatı örgütleri tam destek verdiler. Kampanya’ya Alevilerin dışındaki kitle örgütlerinden, sendikalardan, meslek örgütlerinden, akademisyenlerden, gazetecilerden, yazarlardan, sanatçılardan ve siyasi partilerinden de yoğun bir destek var. Türkiye, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Alevi çatı örgütlerinin yanı sıra, bu kurumlara bağlı olan şubeler, AKM ve Cemevlerine üye olan Alevilerde ” Barış İçinde Bir Arada Yaşamı Esas Alan Bir Toplum İçin; Akılcı, Laik ve Bilimsel Bir Eğitim İstiyoruz “ şiarıyla başlatılan kampanyaya destek verdiler.
Alevi çatı kurumları yıllardır zorunlu din dersinin kaldırılması için mücadele ediyor. Bu doğrultuda uzun yürüyüşler, kitlesel mitingler ve ses getiren birçok eylemler yapıldı. Bu kampanyanın Alevilerin ve diğer toplum kesimlerinin bilimsel, laik ve demokratik eğitim için sürdürdükleri mücadeleye önemli katkılarının olacağı daha şimdiden görülmeye başlandı. 1-3 Aralık 2021 tarihlerinde toplanan Millî Eğitim Şurası’nda okul öncesi eğitim dönemindeki 4-6 yaş arası çocuklar için zorunlu din eğitimini tavsiye eden bir kararın alınmasına gösterilen tepkinin ardından başlatılmasına karar verilen kampanya kapsamında 27 Şubat’ta Türkiye’nin önemli kentlerinde kitlesel eylemler yapılacak.
Laik, bilimsel eğitim isteyen Alevilerin ve dostlarının sesine sende sesini kat! Sende kindar, dindar nesiller yetiştirmek isteyenler tarafından inatla sürdürülen tarikatçı, cemaatçi eğitime hayır de! 22 dakikalık videoyu izleyerek, sayfanda paylaşarak, arkadaşlarına göndererek imza kampanyasına destek ol!
İmza Kampanyası 3 Mart 2022 tarihine kadar egitimdefirsatesitligi13@gmail.com adresinden devam edecek

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?