Kastamonu ve Sinop’ta selde hayatını kaybedenlerin sayısı 40’a yükseldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), sel nedeniyle Kastamonu’da 34, Sinop’ta 6 kişinin hayatını kaybettiğini, Bartın’da kaybolan bir kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.
Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde etkili olan selin ardından arama kurtarma faaliyetleri sürüyor.
Fotoğraf: Bilal Kahyaoğlu/AA

ANASAYFA GÜNCELGoogle News Abone ol
Kastamonu, Bartın ve Sinop’ta kuvvetli sağanak yağış sonrası yaşanan sel felaketinin ardından can kayıpları artıyor.

AFAD’dan Batı Karadeniz’deki sele ilişkin yapılan açıklamada, tüm kurumların, personel ve araç desteğiyle tahliye, arama kurtarma ve müdahale çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Sel nedeniyle Kastamonu’da 34, Sinop’ta 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 9 vatandaşımızın tedavilerine hastanelerde devam edilmektedir. Bartın’da kaybolan bir vatandaşımızı arama çalışmaları devam etmektedir.” bilgisine yer verildi.

Bartın’ın Ulus Akörensöküler köyünde kaybolan kişiyi arama çalışmalarının AFAD, itfaiye ve jandarma ekipleri ile UMKE personelince sürdürüldüğü vurgulanan açıklamada, Sinop’un Ayancık ile Kastamonu’nun Bozkurt ilçelerinde arama ve kurtarma ekiplerince çalışmalara devam edildiği kaydedildi.

“BİNA YENİ, ÇÖKMEZ DEDİLER, ÇÖKTÜ”
Kastamonu’da Bozkurt ilçesinde Ezine Çayı kenarındaki 8 katlı Ölçer Apartmanı yıkıldı, sel sularında kaybolonlar oldu. Kayıların yakınları kendilerine “Bina yeni, çökmez” denildiğini, bina çökene kadar kimsenin yardıma gelmediğini söyledi.

CHP’li Engin Altay: AFAD’a 329 kayıp başvurusu yapıldı, sahilden cesetler toplanıyor
CHP’li Engin Altay: AFAD’a 329 kayıp başvurusu yapıldı, sahilden

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?