Boğaziçi Üniversitesinde Ecmel Ayral’ın da ders vermesi keyfi şekilde engellendi

Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanmasının ardından akademisyenlere yönelik kıyım başladı. Feyzi Erçin’in ardından Öğretim Üyesi Ecmel Ayral da görevinden uzaklaştırıldı.
Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri rektörlüğe sırtını çevirdi
Fotoğraf: Can Candan (@yunusunbabasi)

ANASAYFA GÜNCELGoogle News Abone ol

Boğaziçi Üniversitesinde Öğretim Üyesi Feyzi Erçin’in yaz okulunda ders vermesinin keyfi şekilde engellenmesinin ardından, 21 yıldır Boğaziçi Üniversitesinde görevli olan Ecmel Ayral’ın da ders vermesi engellendi. Ayral olayı “Keşke iyiden, doğrudan, güzelden bu kadar nefret etmeselerdi. Olsun, yine de güzel günler göreceğiz çocuklar, biliyorum” diyerek duyurdu.

Kararı Twitter hesabından duyuran Ecmel Ayral, şunları yazdı:

“21 yıldır zevkle, gururla, gönülden hizmet ettiğim Boğaziçi öğrencilerine artık ders veremeyeceğimi öğrendim bu sabah. İçim cız etti. Maddi karşılığı olmayan bu vazifeyi, memlekete ve gençlere bir borç ödeme imkanı olarak gördüm hep. Emeğimi, bilgimi, tecrübemi, dostlarımı onların hizmetine sunmaya gayret ettim. Binlerce öğrencim oldu, aralarında hâlâ görüştüklerim, birlikte çalıştıklarım çok; hepsiyle de bir gönül bağımız olduğunu biliyorum. Bu sene tanışmayı beklediğim öğrencilerimle okul bünyesinde karşılaşma imkanımız olmayacak ama buradan da bildiriyorum, aklınıza gelen her şey için bir mesajlık mesafedeyim. Bu sebebi meçhul, faili meşhur karar benim için pek hak etmediğim bir madalya inanın. Keşke iyiden, doğrudan, güzelden bu kadar nefret etmeselerdi. Olsun, yine de güzel günler göreceğiz çocuklar, biliyorum, görüşmek dileğiyle”

FEYZİ ERÇİN’İN DE DERS VERMESİ ENGELLENMİŞTİ
Üniversitede yarı zamanlı ders veren Feyzi Erçin’in de yaz okulunda ders vermesi keyfi şekilde engellenmişti. 8 yıllık görevine son verilen Erçin, “Rektör Yardımcısı Naci İnci ders açmamı istemedi. Rektör Yardımcısı Boğaziçi Üniversitesi standartlarına uygun hocalık yapmadığımı söylemiş. Bu sebeple de ders vermesi uygun görmemiş” açıklaması yapmıştı.

Feyzi Erçin’in rektör ataması protestolarına katıldığını ve tutuklanan öğrencilere destek vermesi nedeniyle politik bir kararla engellendiğini savunan Boğaziçili akademisyenler protesto eylemleri düzenlemişti. (HABER MERKEZİ)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?