Taksim’de 1 Mayıs: Çok sayıda gözaltı

1 Mayıs 2021 Alevi Haber Ağı

İSTANBUL – 1 Mayıs İşçi Bayramını Taksim’de kutlamak isteyen İşçi Temsilcileri Konseyi, Emeğin Gücü üyeleri ve öğrencilere müdahale eden polis hepsini gözaltına aldı.

1 Mayıs İşçi Bayramı günü nedeniyle Taksim Meydanı’na ve İstiklal Caddesi’ne çıkan bütün yollar kapatıldı. Taksim’e çıkmak isteyenlere polis izin vermezken Tarlabaşı’nda “1 Mayıs alanı Taksim’dir” pankartı açarak yürüyüş yapan İşçi Temsilcileri Konseyi ve Emeğin Gücü üyeleri polis tarafından gözaltına alındı.
Osmanbey’de ise “Kampüsten sokağa biz kazanacağız” pankartı ile Taksim’e doğru yola çıkan üniversite öğrencilerine de müdahale eden polis yürüyüş yapan bütün öğrencileri gözaltına aldı.
KAZANCI YOKUŞU’NDA MÜDAHALE
Kazancı Yokuşu’ndan Taksim’e “Kavgadır 1 Mayıs” pankartıyla yürüyen Devrimci Anarşist Federasyon üyelerine de polis müdahale etti. Çok sayıda kişi darp edilerek gözaltına alındı.
Mecidiyeköy’de bir araya gelen Sosyalist Dayanışma Platformu (SODAP) üyeleri de Taksim’e doğru yürüyüşe geçti. 10’dan fazla SODAP üyesi polisin müdahalesiyle gözaltına alındı.
GENÇLER YÜRÜDÜ
Gençlik Komiteleri ise “Taksim halka kapatılamaz”, “Yaşasın 1 Mayıs mücadelemiz” sloganlarıyla Tarlabaşı bulvarından Taksim’e yürüdü. Gençlerin önünü kesen polis, çok sayıda kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?