Gözaltına alınan öğrencilerin koronavirüs testi pozitif

Alevi Haber
Gözaltına alınan öğrencilerin koronavirüs testi pozitif
10 Nisan 2021 Alevi Haber Ağı

Boğaziçi eylemlerinde gözaltına alınan öğrencilerin koronavirüs testinin pozitif çıktığı duyuruldu. İstanbul Devrimci Gençlik Birliği yaptığı açıklamada “1 Nisan eyleminin ardından biri yoldaşımız olmak üzere toplamda 3 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı” dedi.
Boğaziçi eylemlerinde gözaltına alınan öğrencilerin yaptırdığı koronavirüs testleri pozitif çıktı. İstanbul Devrimci Gençlik Birliği ise bu duruma ilişkin yaptığı açıklamada “1 Nisan eyleminin ardından biri yoldaşımız olmak üzere toplamda 3 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı” dedi.
1 Nisan günü “Bundan sonrası hepimizde” kampanyası dahilinde “Arkadaşlarımızı, kampüslerimizi, özgürlüğümüzü almaya geliyoruz!” diyerek Kadıköy rıhtımda gerçekleştirilmek istenilen eyleme polis saldırmış ve onlarca öğrenci gözaltına alınmıştı. 1 Nisan günü gözaltına alınan öğrencilerin bazılarının koornavirüs testinin pozitif çıktığı ifade edildi. İstanbul Devrimci Gençlik Birliği konuya ilişkin açıklama yaptı ve “Yaşam ve sağlık hakkımızı hiçe sayanlardan hesap soracağız!” dedi.
“Yaşam ve sağlık hakkımızı hiçe sayanlardan hesap soracağız!”
İstanbul Devrimci Gençlik Birliği adına yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:
“Haftalarca süren “lebalep” kongrelere ses çıkarmayanlar, milyonlarca işçinin sağlıksız ve dip dibe koşullarda aynı ortamlarda çalışmasına göz yumanlar, bizlerin açık havada gerçekleştireceği eyleme “koronavirüs var, toplum sağlığını tehdit ettiği için bu eylemi gerçekleştiremezsiniz” diyorlar. Bizler toplum sağlını hiçe sayanların, tamamen siyasi gerekçelerle eylemimizi yasaklayanların kararlarını tanımadığımızı göstermek için 1 Nisan günü Kadıköy’de “Özerk-demokratik üniversite” ve tutuklu arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını istemek için bir araya geldik. Sermaye devletinin kolluk güçleri bu eylemimize azgınca saldırdı, arkadaşlarımızı işkence ile gözaltına aldı. Gözaltı sırasında da bu işkenceler bitmediği gibi sözde sağlığımızı düşünenler gözaltına alınan 35 arkadaşımızı havasız ve pislik içerisindeki gözaltı araçlarının içerisinde kelepçeli bir şekilde saatlerce bekletti. Arkadaşlarımızın maskelerini değiştirmek için gözaltı araçlarının içine giren avukatlarımızı darp ederek araçlardan indirdi. Sağlık kontrolleri adeta bir başka işkence sürecine çevrildi.
1 Nisan eyleminin ardından biri yoldaşımız olmak üzere toplamda 3 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Koronavirüse yakalanan arkadaşlarımızın başına gelebilecek her türlü durumdan AKP-MHP iktidarı ve işkenceci polisler sorumludur! Yaşam ve sağlık hakkımızı hiçe sayanlardan hesap soracağız!”

Alevi Haber Ağı

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?