Akademisyenlerden Boğaziçi Direnişi’ne destek

11 Şubat 2021 Alevi Haber Ağı

Boğaziçili öğrencilere İstanbul Üniversitesi’ndeki akademisyenlerden de destek geldi. Akademisyenlerin açıklama yapmak istedikleri üniversitenin Beyazıt Kampüsü kapısının önünü saatler öncesinde ablukaya alan polisler, açıklamayı engelleyeceğini söyledi.

Engellemeye tepki gösteren polisler, açıklamalarını üniversitesinin çevresinde yürüyüş yaptıkları sırada gerçekleştirdi. İstanbul Üniversitesi öğretim görevlisi Tamer Demiralp, “Akademik özgürlük ve üniversite özerkliği için anayasal haklarını kullanan herkesi destekliyoruz” dedi.

‘Ne pahasına olursa olsun savunacağız’

Demiralp, şöyle konuştu: “Boğaziçi Üniversitesi’nde bir ayı aşkın süredir yaşananlar, Türkiye’de birçok üniversitenin son yıllarda maruz bırakıldığı antidemokratik uygulamalara yeni bir örnektir. Türkiye üniversitelerinin uluslararası sıralamalarda hızla gerilemesi üniversiteler üzerinde antidemokratik uygulamaların yoğunlaştığı bu döneme denk gelmektedir.”

“Üniversitelerin ana bileşeni öğrencileridir” diyen Demiralp, şu mesajları verdi: “İstanbul Üniversitesi öğretim üyeleri olarak üniversite olmamızı sağlayan değerlerimizi ne pahasına olursa olsun savunacağımızı, demokratik yollardan itiraz hakkını kullanmanın bir insanlık hakkı ve onuru olduğunu kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Alevi Haber Ağı
Sevgili Canlar, yoluna ve ikrarına bağlı olan her Alevi kendisini Alevi Haber Ağı’nın doğal bir muhabir olarak görmelidir.

Oturduğu mahallede, okuduğu okulda, çalıştığı iş yerinde, üyesi olduğu Cemevi’nde ve sokakat haber niteliği taşıyan her durmla ilgili bize görsel veya yazılı haber göndermelidir.
Bu istemimiz Alevi kurum yöneticilerimiz içinde geçerlidir.

Alevi Haber Ağı: Gerçekleri yazacak… Geçekler yazılırken sende katkını sun can…
Saygılar, sevgiler

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?