KAMUOYUNA DUYURULUR

ÇAB-P OLARAK ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN DİRENİŞ ve DAYANIŞMASINI SELAMLIYORUZ

Demokrasi ve bilimin yurdu olan üniversite gibi kurumlara, laiklik ve sekülerizme düşman, Ahlak çelişkisi yaşayıp, Orta Çağ adalet anlayışına sahip kişilerin, buraları yönetmesi cinayettir. Aynı zamanda toplumu cahillik bataklığında kişiliksizleştirmektir. Bunun bilincinde olan başta üniversite öğrenciler olmak üzere, buna destek veren tüm öğretim görevlilerini destekliyor her zaman yanlarında olduğumuzu buradan ifade ediyoruz. Üniversitesi, gençliği, kadını ve düşüncesi özgür olmayan hiçbir toplumun, ileri gitmesi mümkün değildir.

Türkiye’de demokrasi düşmanı her iktidar yönetime geldiğinde, önce üniversitenin üst yönetim kurumu olan Yüksek Öğretim Kurumunu (YÖK) kendi geri düşüncesine göre dizayn ederek işe başlamıştır. Arkasından toplumun inançlarını kullanarak, kadınlar üzerinden bunu uygulaması bilime, insanlığa ve demokrasi düşmanlığı olduğunu tüm Türkiye halkı bilmelidir. Yaşasın demokrasi ve özgürlük dayanışmasını yükselten öğrenciler. Yaşasın özgür ve özgün eğitimine sahip çıkan öğrenci, öğretim görevlileri. Yalnız değilsiniz, sizi asla yalnız bırakmayacağız.

Çağdaş Aleviler Birliği-Platformu (ÇAB-P)

ALEVİ EVLERİNİN İŞARETLENMESİ ve BAZI ALEVİLERİN TEHDİT EDİLMESİNİ NEFRETLE KINIYORUZ

Alevileri, devrimcileri, demokrat ve Kürtlerin evlerini işaretleyip tehdit edenler, şunu iyi bilmelidirler. Artık ne Aleviler eski Alevi ne de Kürtler eski Kürt. Karanlık güçlerin ve devletin bazı imkanlarını kullanarak, kendinden olmayan ya da kendisi gibi düşünmeyenleri tehdit edenler, akıllarını başlarına toplamalıdırlar. Kim nasıl bir harekete yönelirse yönelsin, er ya da geç bu kişi veya oluşumlar tespit edilerek, yaptığının karşılığını misliyle yaşayacaktır.

Bu ülke hiç kimsenin babasının tekelinde değildir. Her farklı kültürden ve inançtan insanlar, bu toprakların öz sahipleridir. Kendisini ülkenin sahibi görüp komşusuınu, arkadaşını ve çevresindekileri yabancı sayan akıl yoksunları, esasında kendi kişiliksizliklerini ve zavallılıklarını ortaya koymaktadırlar. Birilerinin; bazılarını birkaç yalancı söz ve cebine üç beş kuruş sıkıştırarak kullanması, devletin devlet olma özelliğini yitirdiğini kanıtlar.  Alevilere buradan çağrımız şudur. Zaman kaybetmeden tüm gücünüzü birleştirerek insanlık düşmanı zavallılara gereken dersi en kısa zamanda vermelidirler diyor, evleri işaretleyen ve bunlara cesaret veren tüm anlayışları, bir kez daha uyarıyoruz. Bu zavallılıktan vaz geçin.!

Çağdaş Aleviler Birliği-Platformu (ÇAB-P)

 

Duyuru
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?