Antalya’da Boğaziçi’yle dayanışma eylemi: #AşağıBakmayacağız

Boğaziçi Üniversitesi’nde kayyum rektör Melih Bulu’ya karşı direnişlerini sürdüren ve tutuklanan arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen öğrencilerin eylemlere yönelik polis saldırıları ve yüzleri bulan gözaltılara karşı Antalya’da açıklama gerçekleştirildi
Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından yapılan basın açıklaması Attalos Meydanı’nda gerçekleşti. Açıklamaya kurum temsilcileri yanı sıra gençler ve vatandaşlar katıldı. Yapılan açıklamada “Üniversiteler iktidarın elinde cübbeleri polis postalıyla ezilen, kapılarına kelepçe vurulan, siyasi iktidar karşısında el pençe divan durmaya zorlanan, akademisyenleri ihraç edilen, emekçileri güvencesiz çalışmaya mahkum edilen, öğrencileri gözaltına alınan yerlere dönüştü.” denildi.

Ebru İntibay tarafından yapılan açıklamada “Dün de üniversitelerine sahip çıkmak için mücadele eden Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve onlara destek olmak isteyen arkadaşları gün boyunca AKP’nin kolluk güçleri tarafından şiddete uğradılar. AKP’liler pandemiyi hiçe sayarak hıncahıç dolu salonlarda hiç bir kurala uymadan kongre yaparken, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, pandemi, gece sokağa çıkma yasağı ve “yere bakmıyorsun” gibi sudan gerekçelerle 150’nin üzerinde gencimiz gözaltına alındılar.” şeklinde belirtildi.

Herkesi üniversitelere sahip çıkmaya davet ediyoruz

Öğrencilerin serbest bırakılması ve Melih Bulu’nun istifa etmesi gerektiğini vurgulan Ebru İntibay “Tutuklanan ve gözaltına alınan öğrenci arkadaşlarımız hemen serbest bırakılmalı ev hapsi uygulamalarına son verilmelidir. Kayyum rektör Melih Bulu hemen istifa ederek Boğaziçi Üniversitesinin önünü açmalıdır. Boğaziçi bileşenlerinin bu saldırılar karşısında boyun eğmeyeceği biliyor, bir kez daha onların yanında olduğumuzu ilan ediyoruz. Emekten, demokrasiden ve barıştan yana herkesi gençlerimize, akademiye ve üniversitelere sahip çıkmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Alevi Haber Ağı
Sevgili Canlar, yoluna ve ikrarına bağlı olan her Alevi kendisini Alevi Haber Ağı’nın doğal bir muhabir olarak görmelidir.

Oturduğu mahallede, okuduğu okulda, çalıştığı iş yerinde, üyesi olduğu Cemevi’nde ve sokakat haber niteliği taşıyan her durmla ilgili bize görsel veya yazılı haber göndermelidir.
Bu istemimiz Alevi kurum yöneticilerimiz içinde geçerlidir.

Alevi Haber Ağı: Gerçekleri yazacak… Geçekler yazılırken sende katkını sun can…
Saygılar, sevgiler

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?