Akademi direniyor: Öğrenciler gözaltında akademisyenler eylemde

Boğaziçi Üniversitesi’nde Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasına karşı protestolar sürüyor. Akademisyenler bugün de gözaltıları ve Bulu’yu protesto etti. Türkiye’nin birçok noktasında ise eylem var. Ankara’da polis öğrencilere sert müdahale etti

Boğaziçi Üniversitesi’nde hem öğrenciler hem de öğretim üyeleri Melih Bulu’yu protesto ediyor. Öğretim üyeleri, atamanın ilk gününden bu yana her gün rektöre sırtlarını dönerek yaptıkları alkışlı eyleme bugün de devam etti.

BenzerHaberler
Aygören rektör danışmanlığını kabul etmedi
Aygören rektör danışmanlığını kabul etmedi
Hak savunucularından Boğaziçili öğrencilere destek
Hak savunucularından Boğaziçili öğrencilere destek

Dün yaşanan gözaltınlarında protesto edildiği eylemde “Aşağı Bakmıyoruz, Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” pankartı açıldı. Akademisyenler ellerinde 159 yazan dövizlerle eyleme katıldılar.

Ayrıca okul hala polis ablukasında ve içeri öğrenciler GBT kontrolü ile alınmakta.

Ankara’da çok sayıda gözaltı

Boğaziçi Üniversitesi’ne dayanışmak amacıyla Ankara Kızılay Meydanı’nda toplanan öğrencilere ise polis sert müdahale etti. Çok sayıda öğrenci gözaltına alındı. Öğrencilerden biri gözaltına alınırken polis tarafından dişi kırıldı. 40’ın üzerinde gözaltı olduğu bildiriliyor.

Öte yandan müdahale esansında Türkiye İşçi Partisi Genel Merkez binasına sığınan öğrenciler binada mahsur şekilde beklerken polis binayı ablukaya almış durumda.

‘Boğaziçili Müslüman’ öğrencilerden açıklama

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden kendilerini ‘Müslüman Öğrenciler’ olarak tanımlayan bir grup ise, yayınladıkları açıklamayla polis müdahalesini ve gözaltıları protesto etti.

Metinde, “Bizler Boğaziçi Üniversitesi’nden Müslüman öğrenciler olarak okulumuzda son günlerde yaşanmakta olan vahim olayları endişeyle takip ediyoruz” denildi

Açıklama şöyle:

İSTANBUL

Etiketler: Boğaziçi Üniversitesi Melih Bulu

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?