Boğaziçili öğrenciler engellenirken, Anadolu Gençlik Derneği tekbirli eylem yaptı

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin eylemi pandemi gerekçesiyle engellenirken, Anadolu Gençlik Derneği üyeleri İstanbul Üniversitesi önünde eylem yaptı.
Beyazıt Meydanında Anadolu Gençlik Derneği tekbirli eylem yaptı
Fotoğraf: DHA

ANASAYFA GÜNCEL

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin bugün yapmak istediği eylem yasağı gerekçesiyle polis tarafından engellenip, çok sayıda öğrenci gözaltına alınırken İstanbul Üniversitesi önünde Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı üyelerinin eylemine izin verildi. Beyazıt Meydanında toplanan grup tekbir getirdi.

Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasının haftalardır protesto edildiği Boğaziçi Üniversitesinde düzenlenen sergi, sosyal medyada hedef gösterilmiş, hızla soruşturma açılarak gözaltına alınan 2 öğrenci tutuklanmıştı. Bugün eylem yapmak isteyen öğrenciler polisler tarafından ablukaya alındı, çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.

O sıralarda Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) üyeleri ise Beyazıt Meydanı’nda toplanarak islami referanslara gönderme yaptı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına benzer ifadelerle “sapkın zihniyetler” diyerek nefret dili kullandı. Polisin herhangi bir uyarıda bulunmadığı grup, tekbir getirdi, Kur’an-ı Kerim okudu. (HABER MERKEZİ)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?