‘Görünmeyenler’ adlı hesaptan HDP’li Bülbül’e ölüm tehdidi

‘Görünmeyenler’ adlı hesaptan HDP’li Bülbül’e ölüm tehdidi

HDP Milletvekili Kemal Bülbül, “Görünmeyenler” adlı bir sosyal medya hesabı tarafından ölümle tehdit edildi. Bülbül, yapılan tehdide “Kendisini ‘görünmeyenler’ diye tarif edenleri biz görüyoruz, biliyoruz, tanıyoruz. Kamuoyu da tanımalı” diyerek yanıt verdi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Instagram hesabına “Vaktiniz doldu” şeklinde mesaj yollayan “Görünmeyenler” adlı bir hesaptan ölüm tehdidi aldığını açıkladı.

Daha önce de buna benzer ölüm tehditleri aldığını ancak çok ciddiye almadığını dile getiren Bülbül, “Kamuoyunun bilmesi lazım. Çünkü ‘Görünmeyenler’ diye insan kaçırıyorlar, gözaltında işkence yaptıklarında ‘Görünmeyenleriz’ diyorlar. Bu yüzden ben diyorum ki; Derin devlet, paralel devlet, görünmeyen devlet” dedi.

‘GÖRÜNMEYENLERİ BİLİYORUZ’

Tehdit mesajının iki gün önce geldiğini paylaşan Bülbül, şunları söyledi:

“Bunlardan her şey beklenir. Bir şey olmaz demekte saflık olur. Bir şey olacak diye kaygıya kapılmak da işimizi, gücümüzü, mücadelemizi aksatmak olur. Dolayısıyla ne utanç verici ki böyle bir şey var ve devlet derin oldu, paralel oldu, görünmez oldu ama bir türlü demokratik olamadı. Şuan ki iktidar aklını ırkçılık, tekçilik ve sorunları çözmeme ile bozmuştur. Bu sadece bana da değil eminim birçok arkadaşımıza da gidiyordur. Ama bunu kamuoyuyla paylaşmak lazım. Böyle bir ırkçı yapı var. Bu yapı tehditler savuruyor, saldırganlık yapıyor. Biz bunu ifşa ettik. Buna maruz kalıp ifşa etmeyen arkadaşlarımız var. Demokratik kurum ve kuruluşlara, siyasetçilere, özgürlük, eşitlik, adalet isteyen herkese dönük bir tehdittir. Kendisini ‘Görünmeyenler’ diye tarif edenleri biz görüyoruz, biliyoruz, tanıyoruz. Kamuoyu da tanımalı. Buna karşı kurumsal, bireysel, toplumsal dayanışma gerekiyor. Mücadeleyi büyütmek gerekiyor. ‘Görünmeyen’ diye bir devlet olamaz. Devlet illegal olamaz. Devlet illegal olursa bir suç potansiyeli oluşur. O halde devlet derinlikten, görünmezlikten çıkıp demokratik, insan halkları ve temel özgürlüklere saygılı olursa ırkçı, çete, organize suç örgütleri tehdit edemez.”

Alevi Haber Ağı

Sevgili Canlar, yoluna ve ikrarına bağlı olan her Alevi kendisini Alevi Haber Ağı’nın doğal bir muhabir olarak görmelidir.

Oturduğu mahallede, okuduğu okulda, çalıştığı iş yerinde, üyesi olduğu Cemevi’nde ve sokakat haber niteliği taşıyan her durumla ilgili bize görsel veya yazılı haber göndermelidir.
Bu istemimiz Alevi kurum yöneticilerimiz içinde geçerlidir.

Alevi Haber Ağı: Gerçekleri yazacak… Geçekler yazılırken sende katkını sun can…
Saygılar, sevgiler

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?