BAYRAM

BAYRAM

Sevgili Arkadaşlar!
bu yıl kimsenin bayramını kutlamadım. çünkü;

özellikle İslam toplumunun, Barış,Kardeşlik ve Dayanışmayı simgelediğini söyledikleri “Bayram” bu değerler adına kendimi bildim bileli kutlanır.
ancak, ne kadar ilginçtir ki dünyada barışa, kardeşliğe ve dayanışmaya en muhtaç toplum İslam toplumu dur.Ortadoğu insanlık tarihinden buyana kan gölü görünümündedir. Eğer Bayramlar kutlama anlamına geliyorsa, ki, bildiğim kadarıyla öyledir. O zaman bizler bu bayramlarla;

Dünyada doğal dengenin yok edilmesi adına toplu hayvan katliamlarını mı kutlayacağız?

Söylemde barış dini olarak belirtilen İslam adına yüzyıllardır süren mezhep savaşlarını mı kutlayacağız?

İslam ülkelerinin ABD Emperyalizminin kuklası durumuna getirilip, tüm dünya insanlarını besleyebilecek yer altı ve yerüstü kaynaklarını peşkeş çekmesini mi kutlayacağız?

Ülkemizde dini maske edinip, halkların pervasızca sömürülmesini (F) tipi cezaevlerinde bulunan insanların ölüme terk edilmesini, tüm ülke halklarını açlığa ve sefalete mahkum etmesini mi kutlayacağız?

Müslüman olmayan dünya ülkeleri uzun zamandır birbirleriyle savaşmadıkları halde, Müslüman ülkelerin birbirine sürekli diş bilediği ve hiçbir dayanışma içine girmeyişlerini mi kutlayacağız?

Meseleye birde bu açıdan bakmak gerektiğini düşünüyorum. Yukarıda anlattıklarım “Bayram” ın kutlanmasında engel teşkil etmiyorsa,
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN !!!
NİCE MUTLU BAYRAMLAR !!!!

Süleyman DEPREM

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?