Cumhurbaşkanlığının 8 uçağı olduğu resmen açıklandı

Cumhurbaşkanlığının 8 uçağı olduğu resmen açıklandı
CHP’li Çakırözer’in soru önergesini yanıtlayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı envanterine kayıtlı 8 uçağın bulunduğunu açıkladı.

ANASAYFA POLİTİKA
Paylaş

TBMM’de CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’e yanıt veren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı envanterine kayıtlı 8 uçağın bulunduğunu açıkladı. CHP’li Çakırözer, “Böylesine bir krizde sadece Saray’ın 8 uçağının olması israftır, lükstür, savurganlıktır!” dedi.

TBMM’de bütçe görüşmelerinde Cumhurbaşkanlığına ait uçak sayısını soran CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’e, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan yanıt geldi. Uçakların sayısı konusunda ısrarla açıklama yapılmazken, Oktay’ın Çakırözer’e verdiği yanıtla sadece Cumhurbaşkanlığına ait 8 uçak olduğu resmen açıklanmış oldu.

“SADECE SARAY’A AİT 8 UÇAK!”
Sadece bir kişiye ait 8 uçak bulunmasının çok fazla olduğunu söyleyen Çakırözer, “Bunlar sadece Cumhurbaşkanı’nın uçakları. Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’na ait VİP uçaklar da eklendiğinde bu sayı 15-16’ları bulmakta. Bakanlıklar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan VİP uçak sayısı eklendiğinde Türkiye dünyanın en fazla VIP uçağına sahip ülkesi. Bu kadar VIP uçak kabul edilemez. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar VIP uçağa sahip bir ülke yok. Böylesine bir krizde sadece Saray’ın 8 uçağının olması israftır, lükstür, savurganlıktır” dedi.

“DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE YOK”
Bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarına ait VİP uçak sayısının kamuoyuna açıklanması gerektiğini belirten Çakırözer, “Cumhurbaşkanlığına ait bu uçak filosunun bakımı için milyonlarca dolar harcandığı herkes tarafından bilinmekte. Ülke olarak salgınla mücadele verdiğimiz bir dönemde bu kadar VİP uçak dünyanın hiçbir yerinde yok. Bu Saray saltanatına son verilmeli, VIP uçak sayısı azaltılmalı. Bakanlar özel uçaklar yerine tarifeli uçakları tercih etmeli” çağrısında bulundu.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?