İÇİNDEN KAYYUM GEÇEN ALEVİ TÜZÜĞÜ;

İÇİNDEN KAYYUM GEÇEN ALEVİ TÜZÜĞÜ;

  • 1-) YIL 2018 Tüzük genel kurulu olacak diye delegelerin hepsine haber vermemişler, başkanlara da başkanlar toplantısı olacak diyip kandırmışlardı. Ankara’ya yanlızca Mersin AKD yönetimi ve delegelerin çoğuyla gidip bir bildiri hazırlayıp bir de erkenden masa kurarak tüzük değişikliği hazırlığı olacağını gelenlere ifade ediyordum. Çabalarımız üzerine O günün Genel başkanı Doğan Demir kürsüye çıkıp böyle bir teklifin olduğunu fakat önerge olarak vermekten vazgeçtiklerini belirtmesine rağmen İçinden kayyum geçen tüzüğü resmi yolla istememize rağmen 3 ay şubelerden saklayıp tasarladıkları gibi valiliğe sunmuş olduklarını gördük
  • .
    • #ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ TÜZÜGÜ 
    • 23/g     Genel kurulda görüşülen konular ve alınan kararlar bir tutanağa yazılır ve divan kurulu tarafından İmzalanarak seçilen yönetim kuruluna  yedi gün içinde teslim edilir.Mahkemeler tarafından derneğe KAYYUM atanması,görevlendirme yapılması ve Genel Merkez tarafından geçici yönetim atanması halinde bu kişiler yönetim kurulunun görevlerini yerine getirir.Genel Kurul toplantısında  yalnız gündemde yer alan maddeler görüşülür#
  • Derneğe geldiklerinde bunu sorduk ‘’a öylemi olmuş haberim yok ‘’diye dalga geçtiler. O zamanki çabam üzerine örgütlenmeye gelmişsin diyerek seçme ve seçilme yasağı koymuşlardı. Dava açıp 2 yıl sonra davayı kazandım. O günkü genel başkanın nerde olduğu artık biliniyor. Kendi geleceğine varmış. Geriye kalanlarda arkasında olduklarını ifade ettiler.O Kogrede divan başkanlığı yapıp sahte tutanak yapan şahıs Avrupa’daki Alevi kazanımlarına ateş püsküren AKD GNL.BŞK.YRD-MHP TOROSLAR MECLİS ÜYESİ Mehmet Şahin.
  • 2-) (24 Mart 2020) Genel Kurul’da kabul edildi. 5253 Sayılı Dernekler Kanunu’nda yapılan bu değişikliğe göre Dernekler, merkezinin bulunduğu dernekler birimine üyelerini bildirecekKanun Teklifi’nde yer alan ve kamuoyunda endişeyle sivil topluma fişleme getirildiği yorumlarıyla karşılanan değişikliğe göre dernekler, 6 ay içinde üyeliği devam edenlerin adını, soyadını, doğum tarihini ve kimlik numarasını, merkezinin bulunduğu dernekler birimine bildirecek, bu bildirimi yerine getirmeyen dernek yöneticileri hakkında ise 500 lira idari para cezası uygulanacak.
  • 3-) Meclis Anayasa Komisyonundan geçerek TBMM’ye “Kitle İmha Silahlarının Önlenmesi” adı altında getirilen kanun teklifi kapsamında derneklerin ve demokratik kitle örgütlerinin kısıtlanması ve İçişleri Bakanınca yöneticilerinin görevden alınması ve yerlerine kayyum atanmasının kolaylaştırılmasını içeren düzenleme Meclis’te görüşülmeye devam ediyor.Karar demokratik kamuoyunun demokrasiye olan samimiyetiyle orantılı. Aşk ile.

Efe Engin /Mersin 27/Aralık/2020

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?