Güzel Günler İçin

Güzel Günler İçin

Beklediğimiz o güzel günler için çıkmıştık yola.
Kocaman 60 yıllık bir ömür. Ne çileler çektik anlatması çok zor. Ne gülücükler paylaşmıştık o yoksulluk sefalet içinde. Sevinci, korkuyu, ölümü nefes nefese saniyelerle yaşayarak, anıları anlatıp bu günlere geldik.

Hayat bize bir okul oldu. Ne güzel yürekli insanlarla karşılaşıyordum. Ve her tanıdığım iyi insanları başka iyi insanlarla tanıştırırdım. Şuna inanmıştım; acıma ve utanma duygusu olan insanlardan kötülük gelmez, insanı üzmez, yüksekten bakmaz, gönül kırmaz, dostuna, dostluğuna sadık kalırlardı.

Ve Sonra; yaşam bizi ülkemizden kopardı. Farklı ülke insanları ve kültürleriyle tanışırken hem çok iyilerle hem de çok garip insanlarla karşılaştım. İşçi desen işçi kültürü yok, işveren desen işveren kültürü ve edebi de yoktur. Bir çürüme, sınıfından ve insana dair insanlıktan uzaklaşmaya şahit oldum. Bu durum beni derin araştırmalara sürükledi. Zararlı gördüğüm ve kötülüğünden emin olduğum insanlardan uzaklaştım.

Farklı inançlar ve farklı fikirleri taşıyan gruplarla tanıştım, onların içindeki güzellikleri de çirkinlikleri de gördüm. Sonuç iyilerde var idi iyi olmayanlarda. Ancak en çok sinsi, ukala ve kabalıklar göze çarpıyordu. Sorguladığımda kişiliklerini ne kadar saklasalar da eninde sonunda hep aynı kişiliksizlikle aynı yerde sayıp duruyordu. Bu tipler içerisinde yüksek tahsil yapmış insanlar da vardı, orta dereceli eğitim görmüşler de.

Geleceğe iyi bir miras nasıl bırakabiliriz diye düşünüyordum.
Şuna karar verdim. Geleceğe güzel günler bırakmak için yüreği güzel, paylaşımcı adil, modern, sosyal, olgun insanlarla bir araya gelip ülkemiz ve dünyamızın güzelleşmesine bir damla da olsa katkımız olacağına inandım. Ve her türlü çirkinliklerden uzak durmak daha da anlamlı geliyordu bana. Güzel insanlarla güzel bir gelecek için çalışmak, dünyanın en güzel işidir kendini bilene. Bu nedenle diyorum ki, “Aşk Olsun Bu Uğurda Yaşamını Adayanlara”. “Aşk Olsun Karanlığa Işık Olanlara”.
Aşk Olsun
‘Eğri zamanda dik duranlara’.
‘’Güzel güneşli günler göreceğiz çocuklar”.

Aydın Can

25–12–2020

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?