Ülkeyi toz pembe gösteren iktidar temsilcileri: Ah bir de siz gocunsanız

 

Ülkeyi toz pembe gösteren iktidar temsilcileri: Ah bir de siz gocunsanız

Traktörü hacizli çiftçi, akşamları sadece domates yiyen işçi, faturasını borçla ödeyen esnaf. Ama Bakan’a göre olumlu verilerden gocunuluyormuş!

İNKÂR EDECEĞİNİZE ÇARE BULUN

İktidar yetkilileri “yoksulluk, işsizlik yok” diyerek ülkeyi toz pembe gösterme gayretinden vazgeçmiyor. Çalışma Bakanı Selçuk, Meclis’te yine yoksulluğu görmezden geldi, “İki senedir çok yüksek insani gelişmedeyiz. Niye olumlu verilerden gocunuluyor?” dedi. Oysa ısınamayan, beslenemeyen milyonlar “hayat kavgası” içinde. Faturayı ödeyemediği için iki ayı elektriksiz geçiren kâğıt toplayıcısı Aydın Çetin: “Durum o kadar kötü ki toplamak için mal çıkmıyor dükkânlardan.”

UMUT KALMADI, ÖFKE ZİRVEDE

Sokaklarda genci yaşlısı kiminle konuşsak umutsuzluk ve öfke içinde. Ülkeyi bu duruma sürükleyen iktidara tepki büyük. Dükkânını kapatmak zorunda kalan Ramazan İçen: “750 lira kime yetecek. Hükümet kaynak yaratmalı.” İşçi Zeydan Kaya: “Dayanışma diyorlar. Hükümet dayanışmayı zorunlu yapsın.” Emekli Ahmet Atılgan umutsuz ise “Bu yaşa geldim, daha tatil yüzü görmedim. Bu ülkede ben ne zaman rahat edeceğim? Ölünce mi?” diye soruyor

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

BABAM SIKINTIDAN ÖLDÜ

Yanlış tarım politikalarıyla birlikte ‘desteksiz’ bırakılan çiftçi; icra ve hacze mahkûm edilmiş durumda. Geçen yıl 12 bin TL’lik borcu yüzünden cezaevine giren Ali İhsan Yılmaz da icralık çiftçilerden birisi. Traktörüne haciz kararı çıkan Yılmaz, “Perişan haldeyiz. Babam traktörü haciz olduktan sonra kalp krizinden öldü” diyor. 11’de

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

ÜÇ ESNAFTAN BİRİ KAPANIR

Can Can Cafe, Türkiye’deki 1 milyon 725 bin işyerinden yalnızca biri. Pandemi tedbirleri kapsamında 4 aydır kapalı durumdalar. Aile işletmesi olan Can Can Cafe’de kredilerin ödenemiyor, faturalar için borç alındı. Can bey tüm bu yaşananlardan sonra esnafın yüzde 30’unun dükkânını tekrar açacak gücü bulamayacağını söylüyor.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?