HDP’li Sancar’dan Bahçeli’ye yanıt: Kapatılırsak, sonraki seçimde iktidarız

HDP’li Sancar’dan Bahçeli’ye yanıt: Kapatılırsak, sonraki seçimde iktidarız
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘kapatılmasını’ istediği HDP’nin Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “Anayasa ve kanunları çiğneyerek yaparlarsa, bir çare bulur ve büyüyerek yolumuza devam ederiz. Kapatılırsak bir sonraki seçimde iktidarız onu söyleyeyim” dedi.

HDP’li Sancar’dan Bahçeli’ye yanıt: Kapatılırsak, sonraki seçimde iktidarız
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk olarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“HDP’nin kapatılmasını” isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt veren Sancar, “HDP’yi nasıl kapatacaksınız? ‘HDP’yi kapatalım’ demek demokrasiyi kapatalım, HDP’ye oy veren 6 milyon, gönül veren 15 milyon insanı kapatalım demektir” ifadelerini kullandı.

Sancar, partisinin kapanması için herhangi bir dayanak bulunamayacağını belirterek, “Anayasa ve kanunları çiğneyerek yaparlarsa, bir çare bulur ve büyüyerek yolumuza devam ederiz. Kapatılırsak bir sonraki seçimde iktidarız onu söyleyeyim” dedi.

‘SOYKIRIM ÇAĞRISI YAPILDI’

“HDP bu ülkede bütün silahların, çatışmaların sona ermesi için kurulmuş bir partidir” değerlendirmesinde bulunan Sancar, sözlerine şöyle devam etti:

“Her türlü bedeli ödemeye hazırdır. 805 aydına sürüngen diyor. (MHP’li) Semih Yalçın , ‘İtlafı gereken haşere sürüsüdür’ lafını kullandı. Bunun ne demek olduğunu söylemeliler. Bu soykırım çağrısıdır. Bu tescilli bir soykırım çağrısıdır. Hadi soykırım, katliam demeyelim bu apaçık bir şiddet çağrısıdır.”

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?