HDP’den 28 gün kapanma çağrısı

HDP’den 28 gün kapanma çağrısı
HABER MERKEZİ

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, “Hayatta kalmak için 28 gün güvenceli kapanma” başlıklı 8 maddelik öneri paketini açıkladı.

HDP Ekonomi Komisyonundan “Hayatta Kalmak İçin 28 Gün Güvenceli Kapanma” başlıklı 8 maddelik öneri paketini açıkladı. HDP milletvekilleri Garo Paylan, Necdet İpekyüz, Habip Eksik ve Semra Güzel ile birlikte Covid-19 salgını ve alınması gereken önlemler konusunda TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi.

AKP iktidarının tercih ve uygulamaları sonucunda salgının tüm yurttaşlar için bir hayatta kalma mücadelesine dönüştüğünü ifade eden Paylan, “HDP olarak, HDP Kriz Masası, Ekonomi ve Sağlık Komisyonları olarak ölümleri durdurmak için 28 günlük tam kapanmayı öneriyoruz” dedi.

“İktidar aylardır ‘evde kal’ çağrıları yapıyor ama evde kal çağrılarına yalnızca ekonomik gücü olanlar uyabiliyor” diyen Paylan sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaşamak için çalışmak zorunda olan yurttaşlarımız alt alta, üst üste minibüslerde, metrobüslerde, otobüslerde iş yerlerine gidiyorlar. Biz buna sessiz kalamayız. Bakın aşı tartışmaları var. Aşı tüm yurttaşlara ulaştırılana kadar, pandemiyi kontrol altına almak için TTB’nin de önerdiği gibi zorunlu sektörler dışında tüm ekonomik faaliyetlerin durdurulmasını ve 28 günlük tam kapanmayı öneriyoruz. Ancak pandemideki 28 günlük kapanma ekonomik güvence sağlanmadan olmaz,” dedi.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?