VİRÜSLERE KARŞI TEK ÇÖZÜM

VİRÜSLERE KARŞI TEK ÇÖZÜM

Eylül ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırını 2 bin 447 lira 72 kuruş, yoksulluk sınırını ise 7 bin 973 lira 2 kuruş.

Talep edilen Asgari ücret net 3 bin 800 bin.

Aklı, mantığı olan kim veya kimler işçilerin açlık sınırına yakın, yoksulluk sınırının neredeyse yarısı kadar olan bir ücreti talep etmeyi mücadele, sendika vs olarak kabul eder?

Talep edilen ücret işçilere açlık sınırında ve yoksulluğun altında yaşamaya pardon sürünmeye hatta ölmeye devamet demektir.

Aklın, mantığın olmadığı sendikal mücadele ve talepmiş gibi görünenin sadaka bile olmayan bu talebi işçiler anlamak zorunda hatta buna mecbur, aksi halde açlık sınırında yoksul birer modern köle olarak sürüne sürüne ölmeye mahkumdur.

İşçiler bu duruma karşı çıkmadıkça sadece kendinin modern köleliğini değil çocuklarının da şimdiden modern köleliğe hazır olduğunu ilan etmektedir.

Yüzyıllardır patronlar, işçilere açlık ve yoksulluğu yaşam hakkı diye din ve milliyetçilik virüsleriyle kabul ettirmektedir.

Virüsler o kadar etkili hale gelmiştir ki artık düşünemeyen sadece ‘iş bul, çalış, tüket, çöp yarat’ görevlerini yerine getiren nefes almakta bile zorlandığının bilincinde olmayan milyarlarca modern köleyi süründürmeye ve öldürmeye daha fazla sebep olmaktadır.

Sınıf bilinci, sınıf mücadelesi modern kölelerin açlık ve yoksulluk sınırından ve virüslerden kurtulmalarının tek yoludur.

İşçilerin açlık ve yoksulluk sınırından ve virüslerden kurtuluşu sadece işçilerin değil insanlığın ve doğanın da sömürüden kurtuluşu olacaktır.

H.H.B.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?