Kemal BÜLBÜL Yalnız değildir !

Kemal BÜLBÜL Yalnız değildir !
Halkları ve inançları birbirine düşman ederek ülke yönetilemez. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinde İnsan olduğu için sahip olduğu kişi hakları ihlal edilemez.
Tüm bunlarla yetinmeyen iktidar, son 10 yılda geriye dönük faaliyetleri de “yargı”ya havale edip ceza yağdırmaktadır. Tüm sivil toplum kuruluşları ve yasayla kurulmuş kurumlar yasa dışı ilan edilerek devlet terörü estirilmektedir.

Son uygulamalardan birisi olan, HDP milletvekili Kemal BÜLBÜL’ ün ülke genelinde 80 şubesi olan PSAKD Genel Başkanı ve ABF genel sekreteri olarak 2013-2014 döneminde yasal bir kurum olan DTK nin davet üzerine yaptığı konuşmadan dolayı 2018’de dava açılmasıdır. Aleviler felsefesi gereği mazlumdan yanadırlar
   Tüm bunların dışında Kemal BÜLBÜL şahsında, biz Alevilere tarihten gelen bir düşmanlıkla saldırılmaktadır. Bu saldırılar imha, inkar ve asimilasyon çerçevesinde her alanda uygulanmaktadır. Ülkede 20 milyon Alevi’nin varlığı bilindiği halde, yapılan köprülere Yavuz veya Osman gibi Alevi katliamcılarının ismini vermekle düşmanlığını açıktan ilan eden tek kişilik iktidar Alevilere özel bir imha politikasıyla saldırmaktadır.
Biz Aleviler bu saldırılara kadim tarihimizden bu yana maruz kalmaktayız. Nice hınzır paşalar, kanlı katiller, Hallac ı Mansur a, derisini yüzdükleri Nesimi ye, dar’a çektikleri Pir Sultan a, Seyit Rıza’ya diz çöktüremedikleri gibi, günümüzde de bizlere diz çöktüremeyecektir!
Bu vesileyle bu yasa tanımazlığı kabul etmiyoruz!
Verilen cezayı kabul etmiyoruz!
Alevilere yapılan saldırıları kabul etmiyoruz!

ÇAĞDAŞ ALEVİ BİRLİĞİ

Duyuru
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?