Yolsuzluk haberlerini paylaştı, tehdit edildi

Yolsuzluk haberlerini paylaştı, tehdit edildi

HABER MERKEZİ

EĞİTİMCİ Yazar Şahin Aybek, Twitter’da paylaştığı haberler nedeniyle tehdit edildi. Kimliği belirsiz kişiler Aybek’i ismini vermedikleri bir valiyi ve eski MEB yetkililerini eleştirmekle suçladı. Bu kişiler Aybek’i cezaeviyle ve eşine cinsel saldırıda bulunmakla tehdit etti. Aybek konuyla ilgili BirGün’e konuştu.

Aybek, “Türkiye’de ana muhalefet liderinin açıkça tehdit edildiği bir ortamda eğitimci köşe yazarı da olsanız, Atatürk’ün öğretmeni de olsanız sıradan bir öğretmenin bunları yaşaması maalesef çok normal geliyor. Yolsuzluk haberlerini gündeme getirmekle suçlanıyorum. Yani kendi yazdığım bir şeyle ilgili bile değil” dedi.

Ailesinin özel bilgileri de yayımlanarak açıkça hedef gösterilen Aybek, avukatı aracılığıyla sulh ceza hakimliğine yaptığı başvuru sonucunda saldıran kişilerin hesaplarının bile kapatılmadığını söyledi. Aybek, şöyle konuştu: “Atalay Girgin Hoca’nın son on yazısı benim tahminimce bunları rahatsız ediyor. Çünkü tamamı yolsuzlukla ilgili. Ben de bunları paylaşıyorum. Tehdit tweetlerinde de bunlardan bahsetmişler. Ülkenin geldiği noktaya bakar mısınız? Bu genel siyasi atmosferin eğitime, ülkenin dört bir yanına yansıması.”

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?