5 çocuğa cinsel istismarda bulunan imama 37 buçuk yıl hapis cezası verildi

5 çocuğa cinsel istismarda bulunan imama 37 buçuk yıl hapis cezası verildi
Van’ın Özalp ilçesinde 5 çocuğu cinsel istismara maruz bırakan köy imamı M.Ş.G’nin karar duruşmasında mahkeme, sanığa 37 buçuk yıl hapis cezası verdi.

ANASAYFA GÜNCEL
Paylaş

Van’ın Özalp ilçesinde 2019 yılında köy imamı olan ve beş çocuğu istismara maruz bırakan imam M.Ş.G’nin yargılandığı davanın karar duruşması Van 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya M.Ş.G, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, müşteki avukatı Erkan Sayyiğit ve sanık avukatı da duruşmada hazır bulundu. Duruşmaya Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’nin (UCİM) avukatları katıldı.

Duruşma dosyaya müdahillik talebinde bulunan UCİM’in talebi ile başladı. UCİM’in talebi duruşmanın karar duruşması olduğundan ötürü reddedildi. Ardından söz alan sanık avukatı esas hakkında mütalaaya karşı savunma yaparak, dinlenilmeyen tanıkların dinlenilmesi istedi.

37,5 YIL CEZA
Mahkeme heyeti sanık avukatının taleplerini reddederek, sanık M. Ş. G. hakkında “çocuğun cinsel istismarı “ ve “istismarın sarkıntılık düzeyinde kalması” suçlarından, istismara maruz kalan üç çocuk için ayrı ayrı 10 yıl hapis cezası, istismara maruz kalan bir çocuk için 5 yıl, istismara maruz kalan diğer çocuk için 2 buçuk yıl ceza verdi. Mahkeme heyeti sanığa toplam 37 buçuk yıl hapis cezası verdi. (Van/MA)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?