Öğrencilerin ürettiği hijyen ürünlerinden 1,2 milyon TL gelir sağlandı

Öğrencilerin ürettiği hijyen ürünlerinden 1,2 milyon TL gelir sağlandı
Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin ürettiği dezenfektan, temizlik malzemesi ve maskelerden 1,2 milyon lira ciro sağladı.

ANASAYFA GÜNCEL
Paylaş
Adıyaman’da dezenfektan, temizlik malzemesi ve maske gibi ürünlerin üretiminde çalıştırılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri 7 aylık salgın sürecinde 1,2 milyon lira ciro kazandırdı.

Okulun kimya bölümü teknolojileri alanında oluşturulan tesiste salgının başından itibaren üretilmeye başlanan çamaşır suyu, ortam dezenfektanı, kolonya, sıvı sabun, yüzey temizleyici ve ateş ölçer kentteki kamu kurumlarının yanı sıra, Kahramanmaraş, Mersin, Osmaniye ve Mardin gibi çeşitli illerden de pazara sürüldü.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, “Okulumuz pandemi sürecinden bu yana 7 aylık süreçte 138 ton ortam dezenfektanı, 25 ton el dezenfektanı, 5 ton kolonya, 3 ton sıvı sabun, 2 ton yüzey temizleyici, 2 ton yüzey temizleyici, 10 bin 170 cerrahi maske, 20 ateş ölçer, 30 hijyen paspas üretmiştir. Pandemi sürecince meslek lisemiz 1 milyon 200 bin lira ciro elde etmiş ve yıl sonuna kadar bu rakamın 1,5 milyon liraya ulaşacağını hedefliyoruz.”

Alagöz, üretim aşamasında 18 personel ve 80 öğrencinin çalıştırıldığını aktardı. (AA)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?