İlhan Erdost katledileli 40 yıl geçti

İlhan Erdost katledileli 40 yıl geçti

HABER MERKEZİ

12 Eylül döneminde katledilen Yayıncı İlhan Erdost, ölümünün 40’ıncı yılında anıldı. Ailesi ve dostları Erdost’u mezarı başında anarken çok sayıda yurttaş ise sosyal medyada “Unutmadık” dedi.

Ailesi, İlhan Erdost’un Ankara Karşıyaka Mezarlığı’ndaki mezarı başına gitti. Burada bir süre duran aile daha sonra 25 Şubat’ta hayatını kaybeden Erdost’un ağabeyi yazar ve yayıncı Muzaffer ‘İlhan’ Erdost’un mezarını da ziyaret etti.

Öte yandan çok sayıda yurttaş da Erdost’u sosyal medyada andı. Erdost için sosyal medyada yapılan paylaşımlardan birkaçı şu şekilde oldu:

♦ CHP’li RTÜK Üyesi İlhan Taşcı: “Kendi mezarında kendi açan bir güldü İlhan sabah da kırmızı akşam da kırmızı hep kırmızı kalacak solmadan”

♦ CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan: Cinayeti her kardeşin gördü. Hepimiz gördük. 40 yıldır sorulmayan bir hesap! Bizler seni unutmadık. Seni katledenlerden hesap sormayanları da…

♦ Sanatçı Sevinç Eratalay: İlhan Erdost’un kızı Türküler babası eve gelmeyince “Anne babam nerede?” diye sorar… “Uzakta” der annesi… “Uzak nerede söyle anne”

♦ Gazeteci Barış Yarkadaş: Yazar İlhan Erdost’un gülüşünü 40 yıl önce soldurdu darbeci faşistler… Erdost’u saygıyla anıyorum…

İlhan Erdost, nakil aracında işkenceci Raci Tetik’in emriyle katledilmişti.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?