Bakan Zümrüt’e istihdam paketi tepkisi: Bunun neresi istihdam paketi?

Bakan Zümrüt’e istihdam paketi tepkisi: Bunun neresi istihdam paketi?
CHP Milletvekili Süleyman Girgin, kıdem ve emeklilik hakkını gasbeden torba yasa ile ilgili Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a “Bunun neresi istihdam paketi?” diyerek tepki gösterdi.
Süleyman Girgin, Bakan Zümrüt’e sendikaların ortak bildirisini gösterdi
Kaynak: Süleyman Girgin

ANASAYFA İŞÇİ-SENDİKA
Paylaş

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerine gelen Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a torba yasa ile ilgili tepki gösterdi. Bakanı Türk-İş, DİSK ve Hak-İş’in esnek ve kısmi çalışmayı yaygınlaştıracak yasa teklifine karşı ortak bildirisi ile karşılayan Girgin, teklifi eleştirerek “Bunun neresi istihdam paketi” diye sordu.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bütçesi görüşmelerinde istihdam paketine tepki gündeme geldi.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’a Türk-İş, DİSK ve Hak-İş’in yasa teklifin geri çekilmesini talep eden ortak açıklamasını gösterdi. Girgin, “CHP milletvekilleri olarak, Çalışma Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görüşmelerinde Sayın Bakana işçilerin sesini duyurmaya çalıştık. TBMM Genel Kurulu’nda şu anda görüşülmekte olan, adına istihdam paketi dedikleri ancak istismar paketi olan, bir kölelik yasası olan torbanın derhal geri çekilmesini istedik. Yeni torba yasanın gerçeği sömürü ve hak gaspıdır! Hayata geçen her saldırıyı bir başka hak gaspı izleyecektir” dedi.

Kaçak işçiliği ödüllendirmenin, yaşa bağlı ayrımcılığın, kıdem tazminatını gasbetmenin, emeklilik başlangıç yaşını 18’den 25’e çekmenin, sendikal örgütlenmeyi yok etmenin neresinin istihdam paketi olduğunu soran Girgin, işçi konfederasyonlarının ortak açıklamasını komisyon görüşmelerinde okudu. (Ankara/EVRENSEL

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?