DEPREM + AFET + FELAKET VE ENKAZ !

DEPREM + AFET + FELAKET VE ENKAZ !
Nerden başlamalı ?
Burada amacım ve derdim felaket tellallığı yapmak değil.
Ortada gerçek olanın, doğru tahlili ve tespitini yapmadan, adını koymadan çözüm gücü olunmayacağı gibi yaratılan bataklığın içinde boğulmak ve bir birini daha da dibe çekerek boğmak kaçılmaz olur.
Türkiye’nin içinde bulunduğu durumda tam olarak bundan ibarettir.
İstanbul başta olmak üzere 18 il deprem fay hattı üzerinde yer almakta ve hiç bir önlem alınmamaktadır.
Tam tersi kentsel dönüşüm adı altında, imar affı, kaçak yapılanma, ihale yolsuzlukları ve rant alanlarının beton yığınlarına dönüşümü bütün felaketlere özelikle davetiye çıkaran bir haydutlar topluluğunun tahakumuna dönüşen Türkiye.
Coğrafi afet ve depremlerimi, ekonomik DEPREM ve enkazlar mı, sistem krizinin darbelerle rejim değişimi, yeninin eskiyi kat be kat aratır hale gelerek bütün ülkeyi ceza evlerine dönüştüren, toplumun nefes alamaz durumda her gün boğulması durumu, adaletin ahlaksızlığa, hukukun mafyaya dönüştürüldüğü, eğitimin tarikatlara teslim edilip, İmam hatip ve diyanet cehaleti merkeziyle dinci – kinci katiller yetiştirilmesi mi !
Neresinden tutsan elinde kalan, milliyetçi, dinci ve ırkçı zihniyetlerin toplumu, deprem fay hatlarından beter, Kürt Türk düşmanlığı, İslamcı Alevi düşmanlığı, laiklik ümmetçilik düşmanlığı, muhafazakarlık demokratlık düşmanlığı ve sağ sol düşmanlığı, bütün bunları Türkiye’nin talanı üzerinden kendini var eden, ülkenin gerçek düşmanlığını yapan cehaletin, ihanetine yürüyüşünde ki asıl düşmanın kamuflajlı ve ülkenin bekası adı altında ki gerçek kara çarşafıdır.
Bütün ülkenin sorumlu, duyarlı ve ülkenin gerçek sahibi olan tüm kesimleri ve bireyleri, nasıl bir ülke istediğini, çocuklarına ve geleceği için ne istediğini ve bu isteği için ne yaptığını, görev ve sorumluluklarının ne olduğunu, sorup sorgulayarak cevaplandırılması hayati öneme sahiptir. Artı bunun duruşu ve davranışı varlığının ve etkinliğinin ölçüsü ve göstergesidir.
Çare sensin yada çaresizsin.
Sorunların ağırlığı, çelişki ve çatışmanın kapsam ve derinliği ne olursa olsun, çare ve çözümü şartlar ne olursa olsun kesenlikle vardır.
Her sorun çözümünü kendi içinde taşır!
Kemal Cenik.
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?