Kadını sokak ortasında vurdu, haksız tahrik indirimi aldı

Kadını sokak ortasında vurdu, haksız tahrik indirimi aldı
Koruma kararına rağmen sokak ortasında vurulan ve tek gözünü kaybeden Y.O.’nun davasında sanık Ömer Faruk A.’nın 14 yıl hapis cezası, haksız tahrik indirimiyle 7 yıl 6 aya düşürüldü.

ANASAYFA GÜNCEL KADIN
Paylaş

Koruma kararına rağmen sokak ortasında vurulan ve 22 kez ameliyat geçirip tek gözünü kaybeden Y.O.’nun davasında sanık Ömer Faruk A., haksız tahrik indirimi aldı. Ömer Faruk A.’nın 14 yıl hapis cezası, uygulanan indirimlerle 7 yıl 6 aya düşürüldü.

Defalarca koruma kararı aldırmasına rağmen ayrıldığı Ömer Faruk A.’nın silahlı saldırısına uğrayan ve 22 kez ameliyat geçirdikten sonra tek gözünü kaybeden Y.O.’nun istinaftan dönen dosyasının 10. duruşması, geçtiğimiz hafta Ankara Adliyesi 8. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Karar duruşmasında Ömer Faruk A.’ya verilen müebbet hapis cezası, “eylem teşebbüs aşamasında kaldığından” takdiri 14 yıla, ardından uygulanan “haksız tahrik indirimi” ile de 7 yıl 6 aya düşürüldü. Tutuksuz yargılanan dışardan tacizlerini sürdüren Berkcan A. ile Yunus E.’nin ise beraatine karar verildi. Hakim, davaya müdahil olan derneklerin “katılan” sıfatını ise kaldırdı.

Savcı, esas hakkındaki mütalaasında sanık Ömer Faruk A’nın tutukluluğunun devamını isterken haksız tahrik indirimine ise yer vermemişti. Ayrıca tutuksuz yargılanan sanıklar Berkcan A. ile Yunus E.’nin de olay yerinde olduğunu kabul etmişti.

Ömer Faruk A., “kasten öldürme, hakaret, tehdit” suçlarından yargılanıyordu. (Ankara/EVRENSEL)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?