Emek Partisi Dersim ve Çorum il örgütleri 9. olağan kongrelerini gerçekleştirdi

Emek Partisi Dersim ve Çorum il örgütleri 9. olağan kongrelerini gerçekleştirdi
Emek Partisi (EMEP) Dersim ve Çorum il örgütlerinin 9’uncu olağan kongreleri gerçekleştirildi.
Emek Partisinin (EMEP) Çorum ve Dersim il örgütlerinin 9’uncu kongrelerinden fotoğraflar.
Fotoğraflar: Evrensel

ANASAYFA POLİTİKA
Paylaş

Emek Partisi (EMEP) Dersim ve Çorum il örgütleri, 9’uncu olağan kongrelerini gerçekleştirdi.

Dersim Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen Emek Partisi Dersim İl Örgütünün kongresine delegelerin yanı sıra kentteki siyasi parti ve kurum temsilcileri de katıldı.

Sömürüye, Salgına ve Savaşa Karşı Birlik Dayanışma Mücadele sloganıyla gerçekleşen kongrede, İzmir’de yaşanan depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileğiyle konuşmasına başlayan EMEP il başkanı Ergin Tekin, tek adam yönetiminin faşist ve gerici bir siyasal rejimin örgütlenmesi hedefiyle uygulamaya koyduğu sömürü ve yağma politikalarına, baskılara, otoriterliğe, tekçiliğe, yayılmacı ve çatışmacı dış politikalarına karşı bugün emek, demokrasi ve barış mücadelesini, demokratik haklar ve siyasal özgürlükler mücadelesini daha çok büyütme ihtiyacına dikkat çekti.

Tekin, üretici köylülerin hem tarım alanlarını hem doğayı ve çevreyi korumak üzere en saldırgan müdahalelere rağmen mücadele ve direniş hattında ısrar ettiğini vurgulayarak “Bir tarafta iktidar diğer tarafta burjuva muhalefetini temsil eden odakların bulunduğu iki kutuplu siyasi seçeneğe mahkum değiliz. Bu durumu değiştirecek olan başta işçi sınıfı olmak üzere ezilen ve sömürülen emekçi sınıfların mücadelesidir. Bulunduğumuz her yerde hareket halindeki tüm güçlerin taleplerini ve mücadelelerinin ortaklaştırması için tüm olanaklarımızı seferber etmeliyiz.” dedi.

Çok sayıda kurum temsilcisinin de katıldığı kongrede Ergin Tekin yeniden il başkanlığına seçildi.

“HALKIMIZ İKİ SEÇENEK ARASINA SIKIŞTIRILMAK İSTENİYOR”

Emek Partisi Çorum İl Örgütü’nün 9. Olağan Kongresinde, mevcut İl Başkanı Cafer Gökmen yeniden başkan seçildi.

Divan Başkanlığı’nı Merkez İlçe Başkanı Hıdır Aygün’ün, üyeliklerini ise Hikmet Aydın ve Göksu Mercan’ın üstlendiği genel kurulda bir konuşma yapan EMEP İl Başkanı Cafer Gökmen, AKP iktidarının 18 yıllık baskı rejiminden emek ve demokrasi güçlerinin birlikte mücadele etmesiyle kurtulabileceklerini söyledi.

Konuşmasında Çorum’da partisinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Gökmen, işçi ve emekçilerin, üretici köylülerin, kamu emekçilerinin, gençlerin ve kadınların hak alma eylemlerinde her zaman yanlarında olduklarını dile getirdi.

Çorum Emek ve Demokrasi Platformu’nun bir bileşeni olarak emek ve demokrasi güçlerinin birlikte mücadelesine önem verdiklerini anlatan Gökmen, “Bu baskı rejimini birlikte püskürteceğiz. Bu halk asla baskıya boyun eğmeyecek. Tüm bunların nüvelerini kadın hareketinden, çevre ve doğa mücadelesinden, maden işçilerinin direnişlerinden görüyoruz” dedi.

Gökmen, kapitalist sistemin işçi ve emekçilere vereceği hiçbir şeyin olmadığını belirterek, “Yeni dünya düzeninde sosyalizme ihtiyaç var” diye konuştu.

EMEP Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan ve diğer konukların konuşmalarının ardından seçimlere geçildi. Yapılan seçimde Cafer Gökmen İl Başkanlığı’na seçilirken, İl Yönetim Kurulu üyeleri ise Muharrem Özünel, Seher Bolat, Cuma Ercan, Feyzullah Aygün, Orhan Gültekin, Ayhan Oğuz ve Satılmış Türkoğlu’ndan oluşurken, Genel Merkez Kongre Delegeleri ise Cafer Gökmen, Hıdır Aygün, Satılmış Türkoğlu, Mehtap Gökmen ve Ali Ekber Üşüdür’den oluştu.

Turgut Özal İş Merkezi Belediye Konferans Salonu’nda yapılan kongreye EMEP Genel Başkan Yardımcısı Şükran Doğan, Merkez Disiplin Kurulu Üyesi İbrahim Akkaya, HDP İl Başkanı Şeref Karataş, CHP Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Sol Parti İl Temsilcisi Nurettin Kolbüken, KESK Dönem Sözcüsü ve Tüm Bel Sen Şube Başkanı Nevzat Veldet, Eğitim-Sen Şube Başkanı Ali Ekber Beyaz, Çorum Emek ve Demokrasi Platformu Sözcüsü ve CHP Belediye Meclisi Üyesi Av. Ahmet Özdel, Hacı Bektaş Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Tunç ile çok sayıda EMEP üyesi katıldı.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?