İstanbul Tabip Odası: Bunun adı “Pandemi Kurulu” değil “Pandomim Kurulu” olur

İstanbul Tabip Odası: Bunun adı “Pandemi Kurulu” değil “Pandomim Kurulu” olur
İstanbul Tabip Odası, Pandemi Kuruluna ilişkin açıklamasında “O kurulda pandemiye karşı tedbirler masaya yatırılıp çözümler üretil(e)mez, olsa olsa sessiz tiyatro oynanır” dedi.

ANASAYFA GÜNCEL
Paylaş

İstanbul Tabip Odası, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın duyurduğu İstanbul’daki Pandemi Kurulu toplantısına ilişkin yazılı açıklama yaptı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Tabip Odası, İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Dişhekimleri Odası, İstanbul Veteriner Hekimler Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet alanında örgütlü işçi ve kamu emekçilerinin sendikalarının toplantıda olmadığı vurgulanan açıklamada “O kurulda pandemiye karşı tedbirler masaya yatırılıp çözümler üretil(e)mez, olsa olsa sessiz tiyatro oynanır” denildi.

Açıklamada, İstanbul’da vaka sayıları Türkiye genelinin yüzde kırkına, Ankara’nın beş katına ulaştığının ve büyükşehirde Pandemi Kurulu toplandığının dün Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın tweetlerinden öğrenildiği belirtildi.

“BİLİM DIŞI YAYIYINLAR KONUSUNDA YETENEKLİ DR. ŞUAYİP BİRİNCİ’NİN DE ARALARINDA OLDUĞU…”
Pandemi Kurulu toplantısına Bakan Koca’nın yanı sıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, aralarında “etik dışı, bilim dışı yayınlar konusunda yetenekli” Dr. Şuayıp Birinci’nin de olduğu Bakan Yardımcıları, saha koordinatörleri ve başhekimlerin katıldığı anımsatıldı.

“TÜRKİYE’NİN WUHAN’I İSTANBUL”
İstanbul’un “Türkiye’nin Wuhan’ı” olarak nitelendiği açıklamada toplantıda yer almayanlara ilişkin şunlar söylendi:

“İstanbul halkının açık iradesi ile iki kez seçtiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı yokmuş. Daha bu ay içinde COVİD-19 nedeniyle kaybettiğimiz Dr. Murat Akbaş, Dr. Recep Ali Köseoğlu, Dr. Salih Kanlı, ve onlarla birlikte otuz binden fazla hekimin meslek örgütü İstanbul Tabip Odası yokmuş. “Tek Sağlık” anlayışıyla her daim birlikte yürüdüğümüz İstanbul Eczacı Odası, İstanbul Dişhekimleri Odası, İstanbul Veteriner Hekimler Odası yokmuş. Koronavirüse karşı en ön safta birlikte mücadele ettiğimiz Sağlık ve Sosyal Hizmet alanında örgütlü işçi ve kamu emekçilerinin sendikaları yokmuş.”

“BUNUN ADI OLSA OLSA PANDOMİM KURULU OLUR”
“Bunun adı ‘Pandemi Kurulu’ değil, olsa olsa ‘Pandomim Kurulu’ olur” denilen açıklamada, böyle bir kurulda pandemiye karşı tedbirlerin masaya yatırılıp çözümler üretil(e)meyeği, olsa olsa sessiz tiyatro (Pandomim) oynanabileceği söylendi.

Bunun sonunda da dün Sağlık Bakanı’nın yaptığı gibi, sorumluluğun vatandaşa atılıp “Salgınla mücadelede, şu an, sizlerin uyacağı tedbirlerden daha güçlü bir silahımız yok. En çetin sınavı kalabalığa karşı vereceğiz” denilebileceği vurgulandı.

“EN ÇETİN SINAVI BU ZİHNİYETE KARŞI VERECEĞİZ”
Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Oysa biliyoruz ki koronavirüs pandemisine karşı baştan bu yana eksik, yanlış, tutarsız politikalar uygulayan; sağlık meslek örgütlerini, sağlık emek sendikalarını, yerel yönetimleri ısrarla salgına karşı mücadeleden dışlayan; dün üç, beş maskeyi dağıtmayı beceremeyip, bugün risk grubunda yer alan milyonlarca yutttaşımızın grip aşısına ulaşabilmesini sağlayamayan ve çare olarak grip aşısını karneye bağlayan; binlerce insanımızın öldüğü salgından ‘başarı hikayesi’ çıkarmaya çalışan; bütün anlattıkları KOCA bir yalandan ibaret olan bu zihniyettir.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?