DEMOKRATİK GÜÇ BİRLİĞİ GÜNÜMÜZDE BİR ZORUNLULUKTUR

DEMOKRATİK GÜÇ BİRLİĞİ GÜNÜMÜZDE BİR ZORUNLULUKTUR
11 Ekim 2020 Alevi Haber Ağı

Tek adam zihniyetine, Diktatörlüğe karşı Avrupa ve Türkiye’de “Hak ve Demokrasi için Güç Birliği” oluşturulması Avrupa’da ve Türkiye’de gelişen ırkçı ve anti demokratik saldırılara karşı bir kale olacaktır.
Son süreçte Avrupa’da gelişen ırkçı saldırılar artan baskılar gün ve gün kendini daha net göstermektedir. İçinden geçtiğimiz zor dönemde, sol sosyalistler, Alevi kurumları, HDP ve Kürt kurumları, CHP’liler yani emek ve demokrasiden yana olan güçlerin ortak mücadelesini geliştirmek eylem birliği ve kurulacak koordinasyonunu güçlendirmeleri kaçınılmaz bir zorunluluktur.
Bu konuda her kurum başkanlarına yöneticilerine toplumun inanç önderlerine düsen tarihi bir görev var. Bugün bu birliktelikten kaçanlar gelecekte gelişecek olayların sorumluğu altında ezilecektir.
Güç Birliği; Büyük küçük demeden tüm egoları bir yana koyarak Avrupa ve Türkiye’de demokrasi güçlerinin oluşturacağı eylem ve koordinasyon merkezleriyle gelişen olaylar kaşsında birlikte karar almayı birlikte hareket etmeyi temel alan bir anlayış ile harekete geçilmelidir.
Ülkemizde AKP-MHP ortaklığının düşünce, inanç ve ifade özgürlüğünü ortadan kaldıran tekçi, mezhepçi, faşizan, neo liberal politikaları ve özellikle rejim değişikliğini hedefleyen uygulamalarının ülkeyi uçurumun kenarına getirdiğini hepimiz görmekteyiz. Buna karsı sesiz kalmak seyirci olmak yapılanları onaylamak anlamına gelir.
Çok iyi biliyoruz ki bu gidişatı ancak emekten, demokrasiden, laiklikten, barış ve kardeşlikten yana güçlerin mücadelesi durdurabilir, bunun için zaman geçirmeden harekete geçmek zorunluluktur.
Mehmet Ali Çankaya
AABK Örgütlenme Sorumlusu
Aşk ile

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?