Mersin Şehir Hastanesi’nin musluklarda akciğer mikrobu tespit edildi, önlem alınmadı

Mersin Şehir Hastanesi’nin musluklarda akciğer mikrobu tespit edildi, önlem alınmadı
Mersin Şehir Hastanesi’nin şebekesinde akciğer enfeksiyonu mikrobu ürediği tespit edildi. Tespitin üzerinden 3 yıl geçti, hastane yönetiminin önlem almadığı ortaya çıktı.

ANASAYFA GÜNCEL
Paylaş
2017’de açılan ve Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesinin açılışından 9 ay sonra yoğun bakım ünitelerindeki su şebekesinde, Lejyoner hastalığı olarak da bilinen ölümcül akciğer enfeksiyonu mikrobunun ürediği tespit edildi. Aradan geçen 3 yıla rağmen önlem alınmadığı ortaya çıktı.

Sözcü’den Ali Ekber Şen’in haberine göre, Dönemin Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Dr. Ali Kutta Çelik, başhekimliğe yazdığı yazıda, 23.11.2017 tarihinde alınan numunelerde dahili branş servislerinin ve yoğun bakımlarının bulunduğu T1 kulesinin su tankında, cerrahi branş servislerinin ve yine yoğun bakımların yer aldığı T2 kulesindeki lavabo musluğunda bakterinin ürediğini bildirdi. Gönderilen yazıda 1-2 ay aralıklarla tekrarlanan numunelerde de çeşitli yerlerde üreme olduğu vurgulandı. Ancak aradan geçen zamana rağmen önlem alınmadığı ortaya çıktı.

Mersin Şehir Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı Dr. İsmet Bayındır’ın başkanlığındaki Enfeksiyon Kontrol Komitesi’nin raporları, hastalığa karşı önlem alınmadığını, mikrobun 2018 ve 2019 yıllarında tespit edildiğini ortaya koydu. (HABER MERKEZİ)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?