SOL Parti’den HDP operasyonuna tepki

SOL Parti’den HDP operasyonuna tepki
SOL Parti Merkez Yürütme Kurulu, HDP’li siyasetçilere yönelik düzenlenen operasyona tepki gösterdi. SOL Parti’den yapılan açıklamada “Her alanda iddiaları çöken iktidar tüm muhalifleri yıldırmaya, muhalefet kanallarını tıkamaya, suskun itaatkâr bir toplum yaratmaya çalışıyor” denildi.
SOL Parti’den HDP operasyonuna tepki
SOL Parti’den yapılan açıklamada HDP’ye yönelik yapılan operasyon kınandı.

Bu operasyonların iktidarın çaresizliğinin ne kadar derinleştiğini ortaya koyduğu ifade edilen Sol Parti’nin açıklaması şöyle;

“AKP iktidarının tüm politikalar çöktü. Suriye’de, Libya’da ve son olarak Doğu Akdeniz’deki tüm iddiaları yerle bir oldu. Yurtiçinde pandemi ile mücadelede tam bir fiyasko yaşanıyor. Büyük bir kamu sağlığı riski tüm toplumu tehdit ediyor.

HDP’ye yönelik ‘Kobane olayları’ operasyonu: 82 gözaltı kararı

Aynı dosyadan, aynı isimlere 4 yıl sonra bir kez daha gözaltı!
Tarikatların karanlığı bir bir ortalığa dökülüyor. Tarikatlar iç savaşında 2 bin Selefi yapının silahlandığı bilgileri TV ekranlarında konuşuluyor. Ekonomide işsizlik ve yoksulluk yaygınlaşırken döviz kuru ve enflasyon kontrolden çıkmış durumda. Cumhurbaşkanı’nın ‘faiz enflasyonun anasıdır’ iddiasını hiçe sayarcasına faizler artırıldı.

Her alanda iddiaları çöken iktidar tüm muhalifleri yıldırmaya, muhalefet kanallarını tıkamaya, suskun itaatkâr bir toplum yaratmaya çalışıyor. Son dönemde muhalefete yönelik artan baskılar, başta pandemi sürecinde büyük bir sorumluluk üstlenen TTB olmak üzere meslek kuruluşlarına saldırılar ve şimdi sosyal medya baskınları ve HDP’ye yönelik operasyon bu zincirin parçalarıdır. Baskılara ve hukuksuzluğa karşı birlikte mücadele edeceğiz!”

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?