DİRENMEK YAŞAMAKTIR

DİRENMEK YAŞAMAKTIR

Ülkemizde Akp ve satellitlerinin iktidarı sonunu gördükçe, kendi arasında da dalaşmaya başlamış, dış politikada hezimet üstüne hezimete uğrayarak uluslararası alanda da kendini değersizleştirmiş, sıradan ilkel bir diktatörlük kategorisine inmiştir. Yerlerde sürünen itibarını en azından içerde kendi tabanı gözünde kurtarmak için daha da saldırganlaşmış aslına daha yakın pratikler içine girmiştir. Bunun son örneği de HDP ye ve yöneticilerine karşı giriştiği saldırıları ve tutuklamalarıdır. “Büyük devlet” safsatasını nacak devlet terörü uygulayarak, güdümlü “hukuk” u kendi siyaseti doğrultusunda kullanarak devam ettirmeye çalışmaktadır. Artık kendi güdük hukukuna bile uymayan hayali suçlar üreterek insanları tutuklatıp, kayyumlar atayıp ömrünü uzatmaya çalışmaktadır.

Son HDP saldırılarında öne sürülen hiçbir gerekçe geçerli olmamakla birlikte bu gerekçelerin zaten daha önce yargılanmaları yapılmış kararlar verilmiştir.

Daha önce açılan soruşturmadan beraat ettiler,gerekçe gösterilen konu ile ilgili HDP’nin daha önce  verdiği meclis soruşturma önergesi  iktidarın oyları ile ret edilmiştir. Harekete geçmek için iktidarın ihtiyaç duyması beklenmiştir. Altı yıl beklenilmesi başka türlü açıklanamaz.Tutuklamalara gerekçe edilen olaylarda ölenler de HDP’li şimdi tutuklananlar da HDP’li.

Her ne kadar bugün HDP hedef alınmışsa da,bu tüm devrimci, demokrat, Kürt, Alevi, kadın hareketleri ve insan hakları savunucularına yönelik bir saldırıdır. Bu saldırı ilk değildir, son da olmayacaktır. İktidar askeri, polisiye, “hukuki” ve ekonomik olarak topluma kan kustururken, inanç alanına da el atmış, kendine has, kendisine hizmet eden sözde Alevi örgütlenmeleri de tezgahlamaktadır. Toplumun tüm ilerici dinamiklerini yok etmek amacı ile dejenere ederek ve özsüzleştirerek, kendine bağlamak için her şeyi yapmaktadır. Bu tür iktidarlar kendi tabanını da kendine yabacılaştırarak, kendine benzeterek suç ortağı yapar. AKP iktidarı da bunu yapmaktadır. Hiçbir diktatör iç savaş çıkarmadan gitmez. (VIL)

 

Bu duruma karşı durmak her onurlu kişinin görevi olmalıdır. Tüm bu adaletsizliğin, hukuksuzluğun, psikolojik savaşın, saldırıların, işkencelerin, asimilasyon politikalarının, inanç kıyımlarının karşısında olduğumuzu net olarak ifade ederek HDP ile dayanışma içinde olduğumuzu belirtiriz. Direnmek Yaşamaktır!

 

ÇAĞDAŞ ALEVİLER BİRLİĞİ-PLATFORMU

 

25 EYLÜL 2020

 

 

Duyuru
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?