Marmara’da 4.2 büyüklüğünde deprem

Marmara’da 4.2 büyüklüğünde deprem
Marmaraereğlisi açıklarında 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul ve çevresinde de hissedildi. İstanbul Valiliği’nden yapılan ilk açıklamada “herhangi bir olumsuzluk şu ana kadar bildirilmemiştir,” denildi.

Marmara’da 4.2 büyüklüğünde deprem
Marmara Bölgesi’nde saat 16:38’de İstanbul’da da hissedilen bir deprem meydana geldi.

Deprem, Tekirdağ’a bağlı Marmaraereğlisi açıklarında meydana geldi. AFAD, depremin büyüklüğünün 4,2, derinliğinin ise 6.83 km olduğunu açıkladı.

Kandilli Rasathanesi ise depremin derinliğini 12.3 km, büyüklüğünü de 4.2 olarak duyurdu.

AFAD’ın açıklaması şöyle:

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, depremin ardından yaptığı açıklamada “AFAD Başkanlığından alınan bilgiye göre saat 16.38 Marmara Denizi’nde Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesi açıklarında 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem İstanbul’da da hissedilmiştir. Deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluk şu ana kadar bildirilmemiştir. İstanbul, Tekirdağ/ Marmaraereğlisi ve hissedilen tüm il ve ilçelerimize geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

Depremin ardından Habertürk canlı yayınına bağlanan Prof. Dr. Ahmet Ercan, depremin beklenen 7 – 7.2’lik büyük depremin hangi fay kolunda olacağını gösterdiğini söyledi. Ercan, “İki kolda deprem beklentisi vardı. Tekirdağ ve İstanbul kolu. Bu deprem beklenen büyük depremin hangi kolda gerçekleşeceğini işaret etti. 1912’deki 7.4’lük deprem de bu kolda gerçekleşti,” dedi.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?