Zeynep Altıok Akatlı’dan Muharrem İnce’ye ‘Madımak’ tepkisi

Zeynep Altıok Akatlı’dan Muharrem İnce’ye ‘Madımak’ tepkisi
Eski CHP Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, CHP’li Muharrem İnce’nin Madımak Oteli’nde katliamcıların isimlerinin de yer aldığı “anı köşesi”ne karanfil bırakmasına tepki gösterdi.

Zeynep Altıok Akatlı’dan Muharrem İnce’ye ‘Madımak’ tepkisi

Madımak’taki katliamda babasını yitiren eski CHP Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı, ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ni Sivas’tan başlatan CHP’li Muharrem İnce’yi eleştirdi.

Sivas Bilim ve Kültür Merkezi’ne dönüştürülen Madımak Oteli’ni ziyaret eden İnce, burada anı köşesine karanfil bırakmış, “27 yıl önce Madımak’ta insanlık yakıldı. Geçmişi değiştirmek mümkün değil ama yaşadığımız büyük acılardan ders alarak geleceğin Türkiye’sini kurmak mümkün” ifadelerine yer vermişti. Söz konusu anı köşesinde, 33 aydının ve iki otel görevlisinin öldürülmesinde rol oynayan iki saldırganın da isminin yer alması, daha önce tepkilere neden olmuştu.

Zeynep Altıok Akatlı, İnce’nin anı köşesine karanfil koymasını eleştirdi. Akatlı sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Sayın Muharrem İnce Sivas’ta yıllardır katillerimizin adının kaldırılması için mücadele verdiğimiz sözde anı köşesine karanfil koyarak ‘memleket turuna’ başlamış. Katillerin özel afla serbest kalmasına uzanan 27 yıllık adaletsizlik bu normalleştirmeden güç alıyor. Değişim ve adalet için siyasetin sıradanlıktan kurtulması gerek. Göstermelik simgesel bir ziyaret yerine neyle karşı karşıya olduğumuzun bilincinde, neyle mücadele ettiğini bilerek mesaj veren topluma da örnek olacak bilinç ve farkındalık olmalı” ifadelerini kullandı.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?