KESK İstanbul Şubeler Platformu Sakarya’da Kürt işçilere yönelik saldırıyı kınadı

KESK İstanbul Şubeler Platformu Sakarya’da Kürt işçilere yönelik saldırıyı kınadı
KESK İstanbul Şubeler Platformu, Sakarya’da Kürt işçilere yönelik saldırıyı kınayarak, “Şiddetsiz ve sömürüsüz bir yaşam demeye devam edeceğiz” dedi.

ANASAYFA GÜNCEL
Paylaş

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) İstanbul Şubeler Platformu, Sakarya’da Kürt işçilere yönelik saldırıyı yaptığı açıklama ile kınadı. Şişli ilçesinde bulunan Eğitim Sen 3 Nolu Şube binasında gerçekleştirilen açıklamaya çok sayıda sendika yönetici ve üyesi katıldı. Açıklamanın yapıldığı salona, “Sakarya’da emekçilere yönelik ırkçı saldırıyı kınıyoruz” pankartı asıldı.

KESK İstanbul Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Beyzade Sayın, saldırıların siyasal iklimden bağımsız olmadığını ifade ederek, son iki yılda Sakarya’da çok sayıda ırkçı saldırı yaşandığına dikkat çekti.

Saldırının, işverenin fiziksel ve ırkçı şiddet uygulayarak, işçi ve emekçileri daha fazla sömürmeyi hedeflediğini söyleyen Sayın, “Bu saldırı sadece Kürt emekçilerine değil, tüm emekçilere ve insanlığa yapılmış bir saldırıdır. Sistemin ırkçı, militarist emekçi düşmanı politikaları ırkçılığı ve faşizmi körüklemiş, işçiye, kadına, yoksula ve kendinden olmayana karşı ciddi saldırılar gerçekleşmektedir. Saldırının asıl sorumlusu AKP ve MHP iktidarının kendisidir” diye konuştu.

Sendika olarak suçluların derhal cezalandırılmaları çağrısında bulunan Sayın, “Emekçiler olarak ‘şiddetsiz ve sömürüsüz bir yaşam’ demeye devam edeceğiz” dedi. (İstanbul/MA)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?