“5 şirketin aldığı kamu ihalesi, yıllık bütçe giderinden fazla”

“5 şirketin aldığı kamu ihalesi, yıllık bütçe giderinden fazla”
CHP’li Ali Mahir Başarır, Cengiz İnşaat, Kalyon, Limak, Kolin ve Makyol firmalarının aldığı kamu ihalelerini Meclis gündemine taşıdı. Başarır, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a, “Söz konusu bu 5 firmanın sürekli devletten kamu ihalelerini almalarının altında AKP iktidarına olan yakınlığı mı yatmaktadır?” diye sordu.

“5 şirketin aldığı kamu ihalesi, yıllık bütçe giderinden fazla”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Cengiz İnşaat, Kalyon, Limak, Kolin ve Makyol firmalarının bu zamana kadar devletten aldıkları kamu ihale bedellerinin, 2020 yılı bütçe giderinden fazla olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlması istemi ile Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Başarır, “Söz konusu bu 5 firmanın sürekli devletten kamu ihalelerini almalarının altında AKP iktidarına olan yakınlığı mı yatmaktadır?” diye sordu.

Başarır şu soruların yanıtlanmasını istedi:

5-sirketin-aldigi-kamu-ihalesi-yillik-butce-giderinden-fazla-776910-1.

* Ayrı ayrı belirtmek üzere, söz konusu 5 firmanın 2002 yılından bu zamana kadar devletten, hangi kamu ihalelerini kaç TL karşılığında almıştır?

detay
953 milyon TL’lik ihale Cengiz’e
* AKP İktidarı döneminde Cengiz İnşaat, Limak, Kalyon, Kolin ve Makyol firmalarının sıklıkla devletten kamu ihalelerini almaları tesadüf müdür?

* Söz konusu bu 5 firmanın sürekli devletten kamu ihalelerini almalarının altında AKP iktidarına olan yakınlığı mı yatmaktadır?

* Bu 5 firmanın aldıkları kamu ihale bedellerinin, ülkemizde yaşayan bütün vatandaşlarımızın payı olduğu 2020 yılı bütçe giderlerinden fazla olmasını neyle açıklıyorsunuz?

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?