Eğitim Sen’i suçladı vakaları konuşmadı

Eğitim Sen’i suçladı vakaları konuşmadı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitim Sen’in vaka açıklamasını “istismar zemini” olarak değerlendirirken okullarla ilgili herhangi bir bilgi vermedi. Eğitim Sen Başkanı Aydoğan “Bu ifadeleri reddediyoruz” dedi.

Eğitim Sen’i suçladı vakaları konuşmadı

Anıl Varlı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün uzaktan eğitimle ilgili bilgi vermek için basın toplantısı yaptı. Toplantıda Eğitim Sen’in Covid-19 yayılan okul sayılarıyla ilgili verdiği bilgi kendisine sorulunca da bu açıklamaları ‘istimar zemini’ olarak yorumladı ve ‘daha zekice açıklamalara ihtiyacımız var’ dedi. Bakan Selçuk kaç okuldaki öğretmene virüs yayıldığı konusuyla ilgiliyse herhangi bir cevap vermedi.

Selçuk’un açıklamalarıyla ilgili BirGün’e değerlendirmelerde bulunan Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan “Bakanın sendikamızın yaptığı açıklamaları istismar olarak ifade etmesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz” dedi.

‘Reddediyoruz’

Covid-19 tanısı konulan öğretmenin olduğu 176 okul bulunduğunu hatırlatan Aydoğan şunları ifade etti: “Okulların salgına hazırlıklı olmadığını, 21 Eylül’ de seyreltilmiş ve aşamalı olarak okulların açılacağı açıklamasına rağmen okulların yüz yüze eğitime hazırlıklı olmadığını yaşayarak gördük. MEB; hâlâ salgına karşı etkili, uygulanabilir bir plânlamaya sahip değil, okullar salgına hazırlıksız. Okullarda salgına karşı mücadele etmek eğitim emekçilerine bırakılmış durumda! Milli Eğitim Bakanı’nın sorun yaşanan okullarda alınan önlemleri paylaşması; kamuoyuna yaşanılan kaygıları giderecek açıklamaları yapması gerekirken sendikamızın yaptığı açıklamaları istismar olarak ifade etmesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz.”

‘Bir kez daha uyarıyoruz’

Günlerdir ülkenin her yerinde Eğitim Sen üyelerinin halk sağlığı için çaba harcadıklarını aktaran Aydoğan şöyle devam etti: “MEB’in yapması gerekeni biz yapıyor, yaşamlarımıza sahip çıkıyoruz. MEB’i bir kez daha uyarıyoruz: Öğrencilerimizin, eğitim emekçilerinin sağlığından, gereken önlemleri almaktan sorumlular… Halkın öğretmenleri, eğitim ve bilim emekçileriyiz. Açıklamalarımıza, içeriğine eğitim emekçileri olarak biz karar veririz. Tarihsel ve toplumsal sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmeyi sürdüreceğiz. Öğrencilerimizin eğitim hakkına, eğitim emekçilerinin, öğrencilerimizin sağlık hakkına sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Haber
İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Open chat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?