‘Türkiye’de 26 ölüm bildirildi ama sadece Diyarbakır’da 15 kişi yaşamını yitirdi’

‘Türkiye’de 26 ölüm bildirildi ama sadece Diyarbakır’da 15 kişi yaşamını yitirdi’
Dün 26 kişinin Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğinin açıklanmasının ardından Diyarbakır Tabip Odası, dün sadece Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 15 yurttaşın Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. SES Diyarbakır Şubesi ise “Fahrettin Koca, halkı yanlış neden bilgilendiriyorsunuz? diye sordu

‘Türkiye’de 26 ölüm bildirildi ama sadece Diyarbakır’da 15 kişi yaşamını yitirdi’
HABER MERKEZİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün Türkiye genelinde 26 kişinin Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini açıklamasının ardından Diyarbakır Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi, vaka ve ölüm sayılarının düşük gösterildiğini söyleyerek bir açıklama yaptı.

Diyarbakır Tabip Odası’ndan yapılan açıklamada, “Bugün sadece Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 15 vatandaşımız Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetmiştir” denildi. SES Diyarbakır Şubesi’nden yapılan açıklamada ise “Fahrettin Koca, halkı neden yanlış bilgilendiriyorsunuz?” ifadelerine yer verildi.

VAKA VE ÖLÜM SAYILARI DÜŞÜK GÖSTERİLİYOR

Diyarbakır Tabip Odası’nın açıklamasında, “İl bazında verilerin açıklanmaması, vaka-ölüm sayılarının düşük gösterilmesi toplumu rehavete sürüklemektedir” denilerek şu ifadelere yer verildi:

“Salgında kontrol kaybedilmiş, tüm sorumluluk halkın ve sağlık emekçilerinin omuzlarına yüklenmiştir. Hastanede takip edilmesi gereken ağır covid hastalarımız yatak olmadığından evde tedaviye zorlanmaktadır” denildi. Ekonomik kaygılardan vazgeçilip, toplumun ihtiyaçları karşılanarak sosyal hareketliliği azaltacak önlemler alınması ve yeterli yatak kapasitesi sağlanması için bakanlığı acil önlemler almaya çağırıyoruz.”

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?