Bakan Soylu’dan Giresun açıklaması: Bölgede bu kadar ağır bir tablo beklemiyorduk

Bakan Soylu’dan Giresun açıklaması: Bölgede bu kadar ağır bir tablo beklemiyorduk
Bakanlar Süleyman Soylu, Murat Kurum ve Bekir Pakdemirli, sel felaketinin yaşandığı Giresun’da açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bölgede bu kadar ağır bir tablo beklemiyorduk
Giresun’da sel fekaleti
Fotoğraf: DHA

ANASAYFA GÜNCEL
Paylaş

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dün akşam sel felaketinin yaşandığı Giresun’da soruları yanıtladı.

SOYLU: BU KADAR AĞIR TABLO BEKLEMİYORDUK
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bölgede bu kadar ağır bir tablo beklemiyorduk. Beş vatandaşımız hayatını kaybetti. 153 kişi kurtarıldı, 11 vatandaşımız kayıp. 118 köy yolu kapalıydı 20’si açıldı. 78 yerleşim biriminde elektrik yoktu 40 yerleşim birimine elektrik verildi. Tüm bakanlıklardan 944 personel burada çalışıyor.”

KURUM: GİRESUN’UN YEDİ İLÇESİNDE SEL VE HEYELAN MEYDANA GELDİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Giresun’un yedi ilçesinde sel ve heyelan meydana geldi. Doğankent’te 4 yıkık, 200 az, Dereli’de 3 yıkık, 152 az ve Yağlıdere’de 10 yıkık, 9 az hasarlı bina tespiti yaptık.

PAKDEMİRLİ: BÖLGEDEKİ ÇİFTÇİLERE 5 MİLYON LİRA DESTEK SAĞLANACAK
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: ORKÖY desteği kapsamında bölgeye 5 milyon lira destek sağlamaya karar verdik. (HABER MERKEZİ)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?