İBB Danışma Kurulu’nda tepki çeken isimler

İBB Danışma Kurulu’nda tepki çeken isimler
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür Sanat Platformu’nun ‘Danışma Kurulu’nu belirledi. Danışma kurulunda eski sabah yazarı yandaş Hasan Bülent Kahraman’ın ve Today’s Zaman yazarı Rumeysa Kiger’in de olması ise tepki çekti.

İBB Danışma Kurulu’nda tepki çeken isimler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Sanat Platformu Danışma Kurulu’nda bir dönem iktidara yakınlığıyla bilinen, 2007’den itibaren Sabah gazetesinde köşe yazarlığı yapan ve 2019 yılında ayrılan Hasan Bülent Kahraman’ın da yer alması dikkat çekti.

Danışma Kurulu’na alınması tepki çeken Kahraman’ın 2011 yılında Sabah gazetesinde yazdığı “İstanbul’u muhafazakarlar kurtaracak” yazısı ve AKP’li Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan için yaptığı, “Beyoğlu’nu iki kuruşa içki içen lümpenlerden temizliyor” şeklindeki yorumu tepki çekmişti.

TEPKİ ÇEKEN BİR DİĞER İSİM: RÜMEYSA KİGER

Kurula atanan dikkat çekici bir isim de Today’s Zaman yazarı Rumeysa Kiger oldu. Kiger’de Danışma Kurulu’na alınması tepki çeken isimler arasında yer aldı.

Yazar, oyuncu, sanat eleştirmeni, akademisyen ve sektörün önde gelen isimlerinden oluşan Sanat Platformu’nun “Danışma Kurulu” üyeleri, 24 Ağustos 2020 tarihinde İBB Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilk kez bir araya gelecek. İKSP Danışma Kurulu, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şengül Altan Arslan, İBB Kültür Daire Başkanı Hülya Muratlı, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, Araştırmacı Rumeysa Kiger, İKSV Kültür Politikaları Çalışma Direktörü Özlem Ece,yazar- sunucu Yekta Kopan, akademisyen ve TV programcısı Levent Erden, oyuncu Mert Fırat, sanat eleştirmeni ve akademisyen Hasan Bülent Kahraman, müzisyen Harun Tekin ve tarihçi-yazar Saffet Emre Tonguç’tan oluştu.

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?