İSİG: Vestel’de Kovid-19 nedeniyle kaç işçi öldü?

İSİG: Vestel’de Kovid-19 nedeniyle kaç işçi öldü?
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, Kovid-19 nedeniyle Vestel’de yaşamını yitiren işçi sayısının 5 olduğunu belirterek “Doğru mudur?” diye sordu.

Fotoğraf: Google Maps

ANASAYFA İŞÇİ-SENDİKA
Paylaş

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, kendilerine gelen bilgiler doğrultusunda Kovid-19 nedeniyle Vestel’de yaşamını yitiren işçi sayısının 5 olduğunu belirterek “Doğru mudur?” diye sordu.

İSİG Meclisinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Ali Yılmaz. Vestel Hıgh End fabrikasında plastik enjeksiyon bölümünde kalıpçı. Kronik rahatsızlığı vardı, 1 Temmuz’da normalleşme süreci kapsamında işe geri çağrıldı, 10 gün sonra koranavirüse yakalandı. 27 Temmuz’da tedavi gördüğü Alaşehir Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti. Vestel’de Covid-19 sonucu hayatını kaybeden ve şu ana kadar kimlik bilgilerini öğrenebildiğimiz üç işçi var: Ali Yılmaz, kalıpçı, 27 Temmuz. Taner Arı, TV montaj işçisi, 28 Temmuz. Ömer Tatlikalp, 45 yaşında, 5 Ağustos. Vestel’e soruyoruz: Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden başka işçi arkadaşlarımız var mı? Çünkü bize ulaşan bilgilere göre Özkan Özkocaoğlu ve Mehmet Demir isimli işçilerin de Covid-19 nedeniyle öldüğü belirtiliyor. Doğru mudur? Arkadaşlarımızın ailelerine, mesai arkadaşlarına ve metal işçilerine başsağlığı diliyoruz.” (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)

İSİG Meclisi
@isigmeclisi
Ali Yılmaz.
Vestel Hıgh End Fabrikası’nda Plastik Enjeksiyon bölümünde kalıpçı.
Kronik rahatsızlığı vardı, 1 Temmuz’da normalleşme süreci kapsamında işe geri çağrıldı, 10 gün sonra koranavirüse yakalandı.
27 Temmuz’da tedavi gördüğü Alaşehir Devlet Hastanesi’nde hayatını

Haber
İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?