İSİG: Vestel’de Kovid-19 nedeniyle kaç işçi öldü?

İSİG: Vestel’de Kovid-19 nedeniyle kaç işçi öldü?
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, Kovid-19 nedeniyle Vestel’de yaşamını yitiren işçi sayısının 5 olduğunu belirterek “Doğru mudur?” diye sordu.

Fotoğraf: Google Maps

ANASAYFA İŞÇİ-SENDİKA
Paylaş

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, kendilerine gelen bilgiler doğrultusunda Kovid-19 nedeniyle Vestel’de yaşamını yitiren işçi sayısının 5 olduğunu belirterek “Doğru mudur?” diye sordu.

İSİG Meclisinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Ali Yılmaz. Vestel Hıgh End fabrikasında plastik enjeksiyon bölümünde kalıpçı. Kronik rahatsızlığı vardı, 1 Temmuz’da normalleşme süreci kapsamında işe geri çağrıldı, 10 gün sonra koranavirüse yakalandı. 27 Temmuz’da tedavi gördüğü Alaşehir Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti. Vestel’de Covid-19 sonucu hayatını kaybeden ve şu ana kadar kimlik bilgilerini öğrenebildiğimiz üç işçi var: Ali Yılmaz, kalıpçı, 27 Temmuz. Taner Arı, TV montaj işçisi, 28 Temmuz. Ömer Tatlikalp, 45 yaşında, 5 Ağustos. Vestel’e soruyoruz: Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden başka işçi arkadaşlarımız var mı? Çünkü bize ulaşan bilgilere göre Özkan Özkocaoğlu ve Mehmet Demir isimli işçilerin de Covid-19 nedeniyle öldüğü belirtiliyor. Doğru mudur? Arkadaşlarımızın ailelerine, mesai arkadaşlarına ve metal işçilerine başsağlığı diliyoruz.” (İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ)

İSİG Meclisi
@isigmeclisi
Ali Yılmaz.
Vestel Hıgh End Fabrikası’nda Plastik Enjeksiyon bölümünde kalıpçı.
Kronik rahatsızlığı vardı, 1 Temmuz’da normalleşme süreci kapsamında işe geri çağrıldı, 10 gün sonra koranavirüse yakalandı.
27 Temmuz’da tedavi gördüğü Alaşehir Devlet Hastanesi’nde hayatını

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?