TTB: Çocuklarımızın hayatı için kreş ve çocuk evi istiyoruz

TTB: Çocuklarımızın hayatı için kreş ve çocuk evi istiyoruz
TTB Merkez Konseyi, Kovid-19 nöbetine giderken 2 çocuğunu bıraktığı evde çıkan yangında kaybeden Fatma İçuz’e ilişkin açıklama yayımladı: Çocuklarımızın hayatı için kreş ve çocuk evi istiyoruz.

ANASAYFA GÜNCEL
Paylaş

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, çalıştığı hastanede koronavirüs (Kovid-19) nöbetine giderken 2 çocuğunu bıraktığı evde çıkan yangında kaybeden Fatma İçuz’e ilişkin yazılı açıklama yaptı. “Çocuklarımızın hayatı için kreş ve çocuk evi istiyoruz” denilen açıklamada hemşire Fatma İçuz’e, eşine ve yangında yakınlarını kaybedenlere başsağlığı dilendi.

“GÜVENLİ ORTAM HAKKIMIZ VAR”
Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı: “Yaşanan bu olay bir kez daha biz kadınların, ana-babaların çocuklarıyla yalnız bırakıldığımızı, çocuk bakım sorumluluğunun üstesinden tek başımıza, kendi yarattığımız olanaklarla geldiğimizi gösterdi. Bizi işe alanların emeğimizi kullanırken çocuklarımızın bakımıyla ilgilenmediklerini ve çözümü tek tek her anne babaya bıraktığını çok acı bir biçimde ortaya koydu. Artık her anne baba işe giderken daha çok endişeli olacak. Çok çocuk doğurun diyenlerin doğurduğunuz çocuklarla hiç ilgilenmediklerini bir kez daha gösterdi.

Hepimizin çocuklarımızı güvenli ortamlarda büyütme, işimize giderken güvenli ortamlara emanet etme hakkımız var. Elimizden alınan kreşler ve çocuk bakım evleri, ihtiyacımıza uygun olarak tekrar açılmalıdır. Bütün kreşler, insan sağlığına çocuk gelişimine uygun biçimde düzenlenmelidir. Tüm çalışan anne babaların gözlerinin arkada kalmayacak biçimde çocuklarını emanet edebilmesi için gereken düzenlemelerin bir an önce yapılmasını istiyoruz.”

NE OLMUŞTU?
Afyonkarahisar’ın Bayat ilçesinde iki gün önce ahşap bir evde meydana gelen yangın bitişikte bulunan 2 eve sıçramış, 3 ev kül olmuştu. Yangında, Ömer Çetin ve torunları Elif Naz ile Ela Çetin, ilçede hemşire olan Fatma İçuz’un çocukları Yusuf ve Elif İçuz’un cansız bedenine ulaşılmıştı. (Ankara/MA)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?