Çeşme’de otluk alanda yangın: 2-3 bin kişi tahliye ediliyor

Çeşme’de otluk alanda yangın: 2-3 bin kişi tahliye ediliyor
İzmir Çeşme’de yer alan Ildır mevkisinde yangın çıktı. Sitelere yaklaşan yangın nedeniyle çok sayıda kişi tahliye edildi. Çeşme Belediye Başkanı 2-3 bin kişinin tahliye edileceği bilgisini verdi.
İzmir Menderes’te çıkan orman yangını
(Arşiv) Fotoğraf: Yusuf Soykan Bal/AA

ANASAYFA GÜNCEL
Paylaş

İzmir’in Çeşme ilçesinde otluk alanda çıkan yangın, 1 buçuk saatte Ildır mevkisine ulaştı. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, tedbir amaçlı 5 sitenin boşaltıldığını, 2 ila 3 bin arasında vatandaşın bölgeden tahliye edileceğini açıkladı.

Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı, yaptığı açıklamada, “Yangına müdahale devam ediyor. Tedbir amaçlı 4 sitemizi boşalttık.” dedi.Yangına 30 arazöz, 8 dozer ve çok sayıda orman işçisiyle müdahale ediliyor. Rüzgar nedeniyle büyüyen yangında ekipler, alevlerin yerleşim yerlerine gelmemesi için çaba harcıyor. Havanın karanlık olması nedeniyle helikopter ve uçakla müdahale yapılmazken, ekipler yangını kontrol altına almak için çalışıyor.

HAVADAN MÜDAHALE BAŞLADI
Yangına, ekipler saatlerdir müdahale ediyor. Henüz etkisi devam eden yangına günün aydınlanması ile 8 helikopter ve 2 uçak ile havadan müdahale başladı.

Çeşme’de orman yangını

Çeşme’de orman yangını | Fotoğraf: DHA

BELEDİYE BAŞKANI: VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLİYOR
Bölgedee çok sayıda itfaiye ekibinin bulunduğunu bildiren Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, “Yangın 1 buçuk saatte Ildır’a kadar ulaştı. Şuana kadar 5 site boşaltıldı.” dedi. Evde kalanlar ve yaşlı yurttaşların tahliye edildiğini söyleyen Oran, 2-3 bin vatandaşın tahliye edileceğini bildirdi. Oran, Oteller Birliğinin gerekli hazırlığı yaptığını, yurttaşların otellere yerleştirileceğini kaydetti.

BAKAN PAKDEMİRLİ, BÖLGEYİ HELİKOPTERDEN İNCELEDİ
Yangın bölgesine gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de yetkililerden bilgi aldı. Bakan Pakdemirli, yangının trafolardan çıkabileceğinin tahmin edildiğini söyledi. Pakdemirli, yangından 50 hektar civarı alanın etkilendiğini de ifade etti.

(HABER MERKEZİ)

Haber
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Menü
Sohbeti Başlat
Merhaba,Web Sayfamıza Hoşgeldiniz..
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?